BANER3
Drukuj

Szlachetna Paczka zakończona sukcesem!

Admin .

Dzień 09.12.2017 roku. Dla większości zwykły dzień, ale nie dla nas. Uczennice z klasy 3e wraz z opiekunem Panią Izabelą Kisiel uczestniczyły w finale Szlachetnej Paczki. Wreszcie owoc naszej ciężkiej pracy miał zostać dostarczony do wybranej rodziny! Wszystko zaczęło się gdy dnia 20.11.2017 roku wybraliśmy rodzinę z Będzina, z 4-letnią dziewczynką i 4-miesięcznym chłopczykiem. Każdej klasie zostały przydzielone produkty, ale naszym głównym celem stał się zakup nowej pralki, ponieważ rodzina bardzo jej potrzebowała. W tym celu został zorganizowany kiermasz ciast, który cieszył się wielkim powodzeniem.

W środę 06.12.2017 roku oficjalnie zakończyłyśmy zbieranie produktów oraz datków pieniężnych. Przez 3 dni pakowałyśmy i dokupowałyśmy produkty. Ostateczna ilość paczek wyniosła 29, wliczając w to pralkę, którą udało nam się kupić. W sobotę, rankiem wyruszyliśmy do Będzina. Tam w magazynie czekał na nas wolontariusz, który reprezentował rodzinę. Po wpisaniu się do księgi darczyńców i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, pojechaliśmy do rodziny. Byłyśmy bardzo podekscytowane i ciekawe jak członkowie rodziny zareagują na nasze podarunki. Po przywitaniu i wniesieniu paczek, nastąpił czas rozpakowywania prezentów. W szczególności dziewczynka bardzo się ucieszyła, gdyż większość rzeczy było z motywem Krainy Lodu- jej ulubionej bajki. Mama i chłopczyk także byli zadowoleni. W zamian za zaoferowaną pomoc dostaliśmy kartkę z podziękowaniami robioną własnoręcznie przez dziewczynkę.

To było wspaniałe uczucie zobaczyć iskierki szczęścia w oczach tej rodziny. Dlaczego pomogłyśmy i tak bardzo zaangażowałyśmy się w tą akcję? Bo wierzymy, że przez pomaganie innym stajemy się lepszymi ludźmi i że dobro zawsze powraca. Chciałybyśmy podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za wsparcie i pomoc w tak szczytnym celu. Bez Was ta akcja nie miałaby sensu. Jeszcze raz dziękujemy!