Młodzi Jałmużnicy

Sławomir Kozieł .

17.11.2016r. miało miejsce kolejne spotkanie w ramach rocznego projektu Młodzi Jałmużnicy.  Zgromadziło ono  ponad 100 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i klubów wolontariusza, w tym grupę uczniów z naszego Liceum. Spotkanie rozpoczęło się  konferencją "Zaryzykuj miłosierdzie, przekrocz granicę", prowadzoną przez s. Anna Bałchan, która od wielu lat działa społecznie, jest zaangażowana w pomoc różnym grupom społecznym, pracuje z bezdomnymi, osobami uzależnionymi, a także z ofiarami handlu ludźmi, jest także założycielką Stowarzyszenia Po Moc. Następnie młodzież  wzięła  udział w warsztatach scrapbookingu, czyli sztuki ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi.