BANER3

Młodzi Jałmużnicy 2018

Sławomir Kozieł .

17 października 2018 r. grupa wolontariuszy z Zamoyskiego brała udział w inauguracji kolejnej edycji
projektu Młodzi Jałmużnicy Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Uczestnicy projektu w ciągu roku
szkolnego będą brali udział w cyklu szkoleń i warsztatów z zakresu psychologii, komunikacji
interpersonalnej oraz organizacji czasu wolnego, a także pracować nad realizacją autorskich
projektów charytatywnych. Gościem specjalnym tegorocznego spotkania Młodych Jałmużników był
Pan Jacek Dewódzki - kompozytor, autor tekstów i wieloletni wokalista zespołu „Dżem”.

Młodzi Jałmużnicy – warsztaty dziennikarskie

Karolina Korcipa .

Dnia 19.01. 2018 r. grupa uczennic z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach w ramach projektu Młodzi Jałmużnicy. Tym razem dotyczyły one zawodu dziennikarza i reportera. Pierwsza część spotkania poświęcona była umiejętności dobrego zaprezentowania własnej osoby, poprawnego i swobodnego wypowiadania się, druga natomiast sztuce pisania oraz szybkiego i konkretnego przekazywania informacji. Zajęcia poprowadziły Lidia Tarczyńska - dziennikarka Telewizji Polskiej oraz Agata Pustułka - redaktor Dziennika Zachodniego.

Młodzi Jałmużnicy – Pierwsza pomoc

Karolina Korcipa .

W dniu 16.11.2017 r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły wybrała się do siedziby Caritas Diecezji Sosnowieckiej na szkolenie w ramach programu Młodzi Jałmużnicy, które tym razem dotyczyło prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie prowadził Sławomir Dębski - prezes Zagłębiowskiego WOPR'u. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu o sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach, dowiedzieli się jak postępować w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia, a także mogli sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną z zakresu pierwszej pomocy podczas ćwiczeń praktycznych.

Młodzi Jałmużnicy 2017

Natalia Stępień .

caritas 17

Dnia 9 października, grupa licealistów z klasy Id wzięła udział w inauguracji projektu Młodzi Jałmużnicy Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Celem spotkania było podziękowanie wszystkim uczniom zrzeszonym w szkolnych kołach Caritas i klubach wolontariusza za dotychczasową pracę, a także zachęcenie młodzieży do dalszej pomocy innym poprzez przygotowanie i zrealizowanie autorskich projektów charytatywnych. Dodatkowymi atrakcjami tego dnia były projekcja filmu Chata oraz spotkanie ze znanym muzykiem Dariuszem Maleo Malejonkiem. Warto dodać, iż młodzież naszej szkoły bierze udział w tym projekcie od samego początku jego istnienia, czyli od roku 2011. Uczestnicy programu uczestniczą w cyklu szkoleń i warsztatów z zakresu psychologii, komunikacji oraz organizacji czasu wolnego.

Młodzi Jałmużnicy

Sławomir Kozieł .

17.11.2016r. miało miejsce kolejne spotkanie w ramach rocznego projektu Młodzi Jałmużnicy.  Zgromadziło ono  ponad 100 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i klubów wolontariusza, w tym grupę uczniów z naszego Liceum. Spotkanie rozpoczęło się  konferencją "Zaryzykuj miłosierdzie, przekrocz granicę", prowadzoną przez s. Anna Bałchan, która od wielu lat działa społecznie, jest zaangażowana w pomoc różnym grupom społecznym, pracuje z bezdomnymi, osobami uzależnionymi, a także z ofiarami handlu ludźmi, jest także założycielką Stowarzyszenia Po Moc. Następnie młodzież  wzięła  udział w warsztatach scrapbookingu, czyli sztuki ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi.