Wyróżnienie dla wolontariuszy

Sławomir Kozieł .

15 września 2017 r. w Sosnowcu odbyły się Msza Św. oraz spotkanie wolontariuszy i pracowników Caritas, wpisujące się w tegoroczne obchody jubileuszu 25-lecia Diecezji Sosnowieckiej. W czasie uroczystej gali klub wolontariusza działający przy naszym liceum otrzymał od ks. biskupa Grzegorza Kaszaka i ks. Tomasza Folgi (dyrektora sosnowieckiej Caritas) podziękowanie za wyróżniającą realizację charytatywnej misji, poprzez "ofiarną pracę, oddanie i poświęcenie, życzliwość i dobre słowo niesione potrzebującym." Wszystkim wolontariuszom Zamoyskiego, którzy od kilkunastu lat wpisują się w dzieło Caritas serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Wyróżnienie dla wolontariuszy

Sławomir Kozieł .

4 grudnia w kinoteatrze Rialto w Katowicach odbyła się Śląska Gala Wolontariatu, której punktem kulminacyjnym było rozstrzygnięcie konkursu Barwy Wolontariatu Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu. Miło nam poinformować, że wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie otrzymał nasz szkolny Klub Wolontariusza. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia składamy serdeczne gratulację i podziękowania oraz życzymy dalszego zapału w podejmowania dzieł charytatywnych.

Klub Wolontariusza "Jesteśmy z Wami"

.

Klub Wolontariusza „Jesteśmy z Wami” tworzy grupa uczniów V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, którzy w bezinteresowny sposób pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują. Zakres działalności Klubu jest bardzo szeroki; na przestrzeni całego roku szkolnego wolontariusze biorą udział w wielu akcjach organizowanych na terenie naszego regionu. W grudniu 2012 Klub Wolontariusza w czasie Śląskiej Gali Wolontariatu w wyniku rozstrzygnięcie konkursu Barwy Wolontariatu Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu otrzymał wyróżnienie.

W ostatnim czasie młodzi wolontariusze brali udział w następujących przedsięwzięciach:

• Paraspartakiada Śląska i Zagłębia
  • Akcja charytatywna Graj i pomagaj na Rzecz Specjalnego Ośrodka dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej
  • Zbiórka funduszy na rzecz Caritas Diecezji Sosnowieckiej w Centrum Handlowym Plejada w Sosnowcu
  • Wigilia dla osób bezdomnych, chorych, samotnych Domu Katolickim w Sosnowcu
  • Wigilia dla niepełnosprawnych w Klubie Astra w Dąbrowie Górniczej
  • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  • Współorganizacja debat z Prezydentem Miasta Dąbrowa Górnicza w ramach akcji Masz głos – masz wybór
  • Konferencja Śląsk wobec AIDS w MOPS w Sosnowcu
  • Warsztaty wyjazdowe Wisła Czarne (Projekt „Wspólnie dla miasta – Młodzi dla miasta”)
  • Warsztaty „Jak być aktywnym?” (Projekt „Wspólnie dla miasta – Młodzi dla miasta”)
  • Pielgrzymki osób niepełnosprawnych do Krakowa i Radwanowic
  • Wielkanocna Zbiórka Żywności (Śląski Bank Żywności) w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej
  • Akcji informacyjna „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?” na parkingu przed Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej
  • Mikołajki w zespole Opiekuńczo-Wychowawczym nr 2 w Sosnowcu
  • Wycieczka do Sztolni czarnego Pstrąga z podopiecznymi MOPS w Dąbrowie Górniczej  w ramach dnia walki z ubóstwem.
  • Zbiórka żywności, koców na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu
  • Akcja Góra Grosza
  • Praca w Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Brata Alberta w Dąbrowie Górniczej
  • Festiwal Ludzi Aktywnych