BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Z Comeniusem w Londynie

Elżbieta Leszczyńska .

Po wielu dniach oczekiwania  06.10.2013 o godzinie 4 nad ranem stawiliśmy się na lotnisku. Po szybkim i bezpiecznym locie o godzinie 7.30 byliśmy już w Anglii. Pierwszy dzień spędziliśmy z naszymi kolegami i ich rodzinami. Wieczorem całą grupą poszliśmy zwiedzać Londyn. Drugi dzień przyniósł wiele wrażeń - mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądają zajęcia w artystycznej szkole the Brit School w Anglii. Zwiedziliśmy każdy zakamarek tej niezwykłej szkoły, która posiada między innymi własną  salę koncertową i studio nagrań. Mieliśmy okazję zobaczyć naszych rówieśników i ich przygotowania do koncertów. Nasi koledzy pokazali nam, jak przeprowadzić audycję radiową oraz jak przerabiać i dodawać różne efekty do filmów. Następnego dnia mieliśmy okazję zobaczyć koncert uczniów szkoły i bez wątpienia podziwiać przyszłe gwiazdy. Jedną z wielu atrakcji była także wizyta w teatrze, gdzie mogliśmy poznać prawdziwą brytyjską komedię. Trzeci dzień był jednym z najciekawszych, widzieliśmy wiele miejsc znanych nam dotąd z książek czy ze zdjęć ,na własne oczy mogliśmy zobaczyć Big Bena, przejść przez słynny most Tower Bridge czy podziwiać widoki z London Eye. Zrobiliśmy mnóstwo niesamowitych zdjęć, na których widać cały Londyn. Oczywiście nie mogło zabraknąć zakupów, których szczególnie wyczekiwały dziewczyny. Na „shopping” wybraliśmy Oxford Street. Ostatniego dnia, niestety już w godzinach rannych musieliśmy się pożegnać z naszymi kolegami. Następnie całą polską grupą udaliśmy się na King's Cross Station, gdzie wytrwale szukaliśmy  słynnego peronu 9 i 3, z którego Harry Potter wyruszył do Hogwartu. Ostatnie godziny spędziliśmy na zakupach i następnie wybraliśmy się na lunch do restauracji, gdzie zjedliśmy pyszny posiłek. Po obiedzie, ze łzami w oczach, ruszyliśmy pociągiem na lotnisko Luton. Bez wątpienia był to jeden z najlepszych wyjazdów, mogliśmy poznać kulturę typowych Brytyjczyków, doszlifować język i zobaczyć wiele ciekawych, znanych i interesujących miejsc.