23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

Sztab WOŚP .

wosp2015Po raz kolejny „Zamoyski” przyłączył się w zbiórkę pieniędzy na rzecz małych pacjentów z oddziałów pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Byliśmy jedną z pięciu grup w Dąbrowie Górniczej wspierających akcję, a zaangażowało się w nią 83 wolontariuszy. Zaczęliśmy w niedzielę 11.01.2015 o 9.00 rano. Wolontariusze, którzy mieli kwestować z puszkami w Dąbrowie przyszli do Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie otrzymali wszystkie niezbędne im rzeczy. O 10.00 grupa uczniów, która pojechała razem z opiekunami do Błędowa, Strzemieszyc i Ząbkowic dostała poczęstunek od prezydenta miasta, Zbigniewa Podrazy, który zaszczycił nas swoją obecnością w pałacu. Godzinę później do zbiórki dołączyli się również policjanci.
W między czasie dziewczyny ze sklepiku „pod Aniołem” rozpoczęły sprzedaż ciast. Od godziny 12.00 Pani Małgorzata Przeździk-Zynek, Małgorzata Olesińska-Jopek, Małgorzata Adamska i Jadwiga Chudzik nadzorowały liczenie pieniędzy zebranych przez wolontariuszy. Akcje zakończyliśmy o godzinie 20.00 pokazem sztucznych ogni i „światełkiem do nieba” przed Pałacem Kultury Zagłębia. W tym roku udało się zebrać 24 794,89 zł z czego 1 406,22 zł zebrał sklepik „pod Aniołem” a 850,14 zł pochodziło z licytacji.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w WOŚP, bo mimo nieprzyjemnej pogody pobiliśmy w tym roku nasz rekord i zebraliśmy najwięcej pieniędzy dla potrzebujących.

Widzimy się za rok i mamy nadzieję, że uda nam się zebrać jeszcze więcej niż dotychczas!

Siema!

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Izabela Kisiel .

W dniu 12 stycznia 2014 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w wielkiej zbiórce pieniędzy na rzecz najstarszych i najmłodszych czyli 22-go finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Z naszej szkoły było 70 wolontariuszy pod przewodnictwem mgr Małgorzaty Przeździk-Zynek ,
zebraliśmy dla Fundacji Owsiaka około 22737,81 zł. W sztabie było około 12 osób, które liczyły pieniądze przyniesione przez wolontariuszy. Uczniowie zbierali pieniądze w rozległych rejonach naszego miasta. Przy budynku Biblioteki Miejskiej w Dąbrowie Górniczej działał "Sklepik pod Aniołem" prowadzony przez uczniów naszego liceum. Można tam było zakupić ciasta przygotowanie przez naszych uczniów oraz nabyć kalendarze, książki oraz inne przedmioty sponsorowane przez Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.
Za pomoc i wsparcie wszystkim zaangażowanym w to "Wielkie Granie" serdecznie dziękujemy.

XX Finał WOŚP zakończony

Małgorzata Adamska .

W XX Finale WOŚP 8 stycznia 2012 roku zbieraliśmy pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
W naszym sztabie pracowało 83 wolontariuszy, sklepik pod Aniołem, Stowarzyszenie Diabetyków Polskich oraz w trakcie finału przeprowadzona była aukcja. Zebraliśmy ogółem 24110,15 zł. !!!!! Serdeczne podziękowania dla dziewczyn, które kwotę tę przeliczyły.
W trakcie finału pani Agnieszka Pietraszko z Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza zapewniła nam gorący posiłek, koszulki WOŚP i zaopatrzenie sklepiku a zaprzyjaźniony z panem Włodzimierzem Duliasem, pan Robert Zych ofiarował dla wolontariuszy olbrzymi tort w kształcie serca.
Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc i udział.

XIX Finał WOŚP

.

wosp_xixDnia 9 stycznia 2011 roku odbyła się znana już w całej Polsce akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zgłaszający się do współpracy, wytężali siły, aby zgromadzić środki potrzebne do wsparcia potrzebujących. Sztab rozpoczął działania o godzinie 8:30. Rozdawaliśmy puszki, zadbaliśmy o wizerunek Sklepiku Pod Aniołem, znajdującego się koło PKZ’u oraz najważniejsze – staraliśmy się dokładnie zliczyć uzbieraną kwotę. Podczas XIX finału WOŚP, udało się zgromadzić prawie 24 tysiące zł w samym sztabie V LO im. Kanclerza Jana Zamoyskiego, co wydawało się być dużym wyzwaniem.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

.

WOŚP! Nasza szkoła potrafi pomagać! Jako organizator stanęła na wysokości zadania. Uczniowie mimo wszechogarniającego mrozu, wytrwale zbierali datki, by pomóc dzieciom z chorobami onkologicznymi. Nasz sztab (najwydajniejszy w mieście) liczył ponad 90 wolontariuszy w tym 65 kwestowało z puszkami. Zebraliśmy 16670 zł, co z pewnością przyczyniło się do rekordowego wyniku ponad 36 mln złotych! Szczególną popularnością cieszył się sklepik „pod Aniołem”, w którym można było kupić różne drobiazgi, przyczyniając się do sukcesu całej akcji.