BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Zbiórka żywności w ramach akcji Kromka Chleba

Sławomir Kozieł .

zbiorka zywnosci 17

Caritas Diecezji Sosnowieckiej pragnąc przyjść z pomocą osobom niedożywionym i głodnym, prowadzi kampanię w szkołach "Kromka Chleba".

Ma ona na celu nie tylko gromadzenie żywności dla biednych, ale przede wszystkim uwrażliwienie społeczeństwa  na problemy bezdomnych i ubogich. Zebrana żywność w szkołach przeznaczona zostanie na dożywianie mieszkańców placówek prowadzonych przez Caritas (m. in. domy dla bezdomnych i noclegownie w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej). Szkoły biorące udział w akcji zbierają różne produkty żywnościowe. Naszemu liceum przypadła w udziale zbiórka przyprawy takich jak: sól, pieprz, liście laurowe, ziele angielskie, majeranek, kminek itp. Osoby pragnące pomóc potrzebującym w ten sposób prosimy o przynoszenie ww. produktów do sali 31 do końca listopada.

Caritas Logo