BANER3

Szachowa Liga Szkolna – wolontariat

Kornelia Tryjańska .

Dnia 19.01.2018 r. odbył się kolejny zjazd Szachowej Ligi Szkolnej Dąbrowskich Szkół Podstawowych. Tym razem zawodnicy spotkali się w Szkole Podstawowej nr 8 (Gimnazjum nr 4). Była to forma nagrody za zwycięstwo w ubiegłorocznej edycji ligi graczy z tej szkoły. W tym roku do rozgrywek przystąpiło 10 szkół. Rozgrywki są prowadzone systemem kołowym, a więc każda szkoła będzie miała okazję zmierzyć się ze sobą. Drużyna szkolna składa się z czterech osób, w składzie której musi znajdować się minimum jedna szachistka. Tradycyjnie nie zabrakło również naszych wolontariuszy, którzy brali czynny udział w przygotowaniu oraz prawidłowym przeprowadzeniu rozgrywek. Były to uczennice klasy IIc - Nadia Jędryka, Zuzanna Żukowska, Oliwia Mazur oraz Kornelia Tryjańska jako sędzia turnieju.