Zbiórka charytatywna na Diecezjalny Dom Samotnej Matki I Dziecka

Sławomir Kozieł .

W dniu 12.12.2017 r. w Centrum Handlowym Auchan w Sosnowcu grupa wolontariuszy z naszego Liceum uczestniczyła w zbiórce środków pieniężnych na rzecz Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Organizatorem zbiórki jest Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy!

auchan 17

Żadne dziecko nie powinno być głodne. Zbiórka na rzecz UNICEF

Paulina Gwóźdź .

unicef logo

We wtorek 19 grudnia odbędzie się w naszej szkole zbiórka pieniędzy na pastę terapeutyczną dla dzieci niedożywionych w Afryce. Naszym celem jest zebranie 90 zł na dwa zestawy po 30 szt. pasty. Jeśli zbierzemy więcej pieniędzy będą wpłacona na UNICEF. Warto w ten świąteczny czas zrobić jakiś dobry uczynek!

Pasta terapeutyczna  to wyjątkowy, ratujący życie prezent. Produkowana na bazie orzeszków ziemnych, jest bogata w składniki odżywcze i szybko przywraca siły niedożywionym dzieciom. Wystarczą 3 opakowania dziennie, aby w ciągu tygodnia dziecko przybrało 1 kilogram. Koordynatorem akcji jest Paulina Gwóźdź z klasy 3d.

Podziękowanie dla uczestników zbiórki

Sławomir Kozieł .

Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy w ostatnim tygodniu włączyli się w zbiórkę karmy dla zwierząt oraz koców i ręczników na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu serdecznie dziękujemy. Szczególne słowa uznania kierujemy pod adresem Patrycji Kowalskiej i Karoliny Dej z klasy 2b, które były koordynatorkami tego przedsięwzięcia.

podziekowanie wolontariat 17 18

Finał Szachowej Ligii Szkolnej Szkół Podstawowych

Kornelia Tryjańska .

12 czerwca 2017 roku odbył się finał Szachowej Ligii Dąbrowskich Szkół Podstawowych. Organizatorami tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Odkrywamy Talenty oraz Szkoła Podstawowa nr 18 w Dąbrowie Górniczej. W całorocznych rozgrywkach młodych szachistów pomagali wolontariusze z naszego Liceum. W ostatecznym rozrachunku najlepszą szachistka okazała się Emilia Tryjańska (SP 8), a wśród chłopców Grzegorz Furgał (SP 2). Drużynowo zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 8. Patronat nad rozgrywkami objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza oraz sosnowiecka Delegatura Kuratorium Oświaty. Fundatorem nagród był Pan Lechosław Juszczyk (Lemir Skoda). Sędzią na wszystkich etapach rozgrywek była uczennica naszej szkoły Kornelia Tryjańska. Organizatorom gratulujemy realizacji wspaniałego przedsięwzięcia.

Wolontariat na pikniku w szkole muzycznej

Sławomir Kozieł .

W sobotę 20 maja wolontariusze z Zamoyskiego z klasy 1a, 1c i 1d uczestniczyli w Muzycznym Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Wszystkim osobom, które uczestniczyły w tym przedsięwzięciu serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.