Finał Szkolnej Ligii Szachowej

Sławomir Kozieł/Kornelia Tryjańska Foto Piotr Sobierajski - Naszemiasto.pl .

13 kwietnia 2018 roku, z tradycyjnym już udziałem naszych wolontariuszy, odbył się finał Szkolnej Ligii Szachowej. Organizatorami tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Odkrywamy Talenty oraz Szkoła Podstawowa nr 18 w Dąbrowie Górniczej. Do rywalizacji przystąpiło w tym roku 10 dąbrowskich podstawówek. Każda drużyna szkolna składała się z czterech zawodników, w tym przynajmniej jedna szachistka.

Szachowa Liga Szkolna – wolontariat

Kornelia Tryjańska .

Dnia 19.01.2018 r. odbył się kolejny zjazd Szachowej Ligi Szkolnej Dąbrowskich Szkół Podstawowych. Tym razem zawodnicy spotkali się w Szkole Podstawowej nr 8 (Gimnazjum nr 4). Była to forma nagrody za zwycięstwo w ubiegłorocznej edycji ligi graczy z tej szkoły. W tym roku do rozgrywek przystąpiło 10 szkół. Rozgrywki są prowadzone systemem kołowym, a więc każda szkoła będzie miała okazję zmierzyć się ze sobą. Drużyna szkolna składa się z czterech osób, w składzie której musi znajdować się minimum jedna szachistka. Tradycyjnie nie zabrakło również naszych wolontariuszy, którzy brali czynny udział w przygotowaniu oraz prawidłowym przeprowadzeniu rozgrywek. Były to uczennice klasy IIc - Nadia Jędryka, Zuzanna Żukowska, Oliwia Mazur oraz Kornelia Tryjańska jako sędzia turnieju.

Świąteczny wolontariat

Sławomir Kozieł .

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym wolontariusze z Zamoyskiego biorą udział w akcji charytatywnych  organizowanych z myślą o najbardziej potrzebujących. 19.12.2017 r. w restauracji Astra odbyła się wigilia dla niepełnosprawnych, chorych i samotnych zorganizowana przez Pana Edwarda Bobera z Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej, a 21.12.2017 r. wigilia dla bezdomnych w Sosnowcu zorganizowana przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Wolontariuszom zaangażowanym w pomoc potrzebującym serdecznie dziękujemy!

Zbiórka charytatywna na Diecezjalny Dom Samotnej Matki I Dziecka

Sławomir Kozieł .

W dniu 12.12.2017 r. w Centrum Handlowym Auchan w Sosnowcu grupa wolontariuszy z naszego Liceum uczestniczyła w zbiórce środków pieniężnych na rzecz Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Organizatorem zbiórki jest Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy!

auchan 17

Żadne dziecko nie powinno być głodne. Zbiórka na rzecz UNICEF

Paulina Gwóźdź .

unicef logo

We wtorek 19 grudnia odbędzie się w naszej szkole zbiórka pieniędzy na pastę terapeutyczną dla dzieci niedożywionych w Afryce. Naszym celem jest zebranie 90 zł na dwa zestawy po 30 szt. pasty. Jeśli zbierzemy więcej pieniędzy będą wpłacona na UNICEF. Warto w ten świąteczny czas zrobić jakiś dobry uczynek!

Pasta terapeutyczna  to wyjątkowy, ratujący życie prezent. Produkowana na bazie orzeszków ziemnych, jest bogata w składniki odżywcze i szybko przywraca siły niedożywionym dzieciom. Wystarczą 3 opakowania dziennie, aby w ciągu tygodnia dziecko przybrało 1 kilogram. Koordynatorem akcji jest Paulina Gwóźdź z klasy 3d.