BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Wycieczka do Stanów Zjednoczonych Ameryki

Admin .

W dniach 28 lutego - 7 marca 2020 roku wzięliśmy udział w wycieczce do Stanów Zjednoczonych Ameryki wraz z opiekunami p. Małgorzatą Przeździk-Zynek i p. Januszem Siwiorkiem. Mieliśmy przyjemność zwiedzić serce wschodnich Stanów - Nowy Jork. Udało nam się zobaczyć słynny Brooklyn Bridge, czyli most łączący ze sobą dzielnice Manhattanu oraz Brooklynu, największe na świecie muzeum historii naturalnej znane z kultowego filmu „Noc w muzeum” oraz spacerowaliśmy po najsłynniejszym parku na świecie, czyli Central Parku. Największą atrakcją dla Nas okazał się być Times Square oraz rejs statkiem prosto pod Statuę Wolności. W Nowym Jorku mieliśmy okazję poznać historię zamachów z 11 września, a także ujrzeć chwytający za serce pomnik upamiętniający ofiary tego wydarzenia.

Podczas wycieczki po Stanach Zjednoczonych zwiedziliśmy także stolice tego ogromnego państwa – Waszyngton. Zobaczyliśmy między innymi Kapitol, pełniący funkcję siedziby Kongresu Stanów Zjednoczonych, cmentarz wojskowy w Arlington, gdzie spoczywa głowa państwa – John Fitzgerald Kennedy oraz sam Biały Dom, czyli siedzibę obecnego prezydenta Donalda Trumpa. Udało Nam się również wykonać zdjęcie pod słynnym pomnikiem Waszyngtona, obeliskiem upamiętniającym prezydenta George’a Washingtona oraz mauzoleum Abrahama Lincolna. Kolejną stacją była Filadelfia, miasto będące pierwszą stolicą USA. Zobaczyliśmy tam między innymi Independence Hall, Dzwon Wolności, który jest symbolem niepodległości Stanów Zjednoczonych oraz Muzeum narodowe pamięci Tadeusza Kościuszki. Na koniec wycieczki zwiedziliśmy Atlantic City, gdzie mogliśmy pozwolić sobie na zakupowy szał w outletach.

Cała wycieczka była wspaniałą przygodą wypełnioną przyjacielską atmosferą. Czekamy już na kolejną wycieczkę, tym razem do Zachodnich Stanów Ameryki. 

Autorki: Joanna Podsiadło, Brygida Ufniarska, Joanna Zięba (kl. IIa) Zdjecia z wycieczki będą dostęne wkrótce.