BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Śladami Kanclerza Jana Zamoyskiego…

Admin .

Śladami Kanclerza Jana Zamoyskiego…

W dniach 9-11 października 2019r. klasy II uczestniczyły w wycieczce do Zamościa i jego okolic. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy piękny zamek Lubomirskich i Potockich wraz z zespołem parkowym w Łańcucie. Ponadto zwiedziliśmy renesansowe miasto Zamość wraz z licznymi zabytkami w tym: piękny Ratusz, Akademię Zamoyskich, budynek Starego Arsenału gdzie w pokazie multimedialnym poznaliśmy historię miasta, Katedrę Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła oraz Muzeum Zamościa. Podczas trzydniowego pobytu zwiedziliśmy także Szczebrzeszyn gdzie była okazja zrobić zdjęcia przy pomniku Chrząszcza. W ostatnim dniu pobytu zwiedziliśmy kościół św. Jana Nepomucena na wodzie w Zwierzyńcu, a spacerując podziwialiśmy panoramę Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Galeria zdjęć dostępna tutaj.