BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Dzień hiszpański

Admin .

Dzień Hiszpański (Día de la Hispanidad)

stał się już tradycją naszej szkoły. W tym roku odbył się on 16 października, kiedy to od rana wszystko było hiszpańskie: stroje, muzyka i mnóstwo przepysznych dań. Mogliśmy spróbować wielu hiszpańskich specjałów przygotowanych przez naszych uczniów, którzy wykazali się niezwykłym kunsztem kulinarnym. Były też quizy i ciekawostki dotyczące języka hiszpańskiego i krajów hiszpańskojęzycznych oraz wykład dr Agnieszki Gwiazdowskiej z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego (Filologia Hiszpańska) zatytułowany „Falsos amigos”. Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym dzień ten stał się wyjątkowy i pozwolil nam poczuć smaki Hiszpanii. Gracias y İhasta la próxima!

Fotorelacja z dnia dostępna tutaj