BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Zamoyski na MTK w Krakowie

Michalina Janusz .

Foto MTK w Krakowie

Dnia 25 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na 22 Międzynarodowe Targi Książki, które odbywały się w Krakowie. W tym roku targi trwały w dniach od 25 do 28 października.

Do naszej dyspozycji było 615 wystawców z 20 krajów. Gościem honorowym zdarzenia była Szwecja, która oprócz nowości wydawniczych dla dorosłych czytelników, zaprezentowała liczne książeczki dla najmłodszych, z myślą o których przygotowane były również mini sale zabaw. Podczas targów zwiedzający mieli możliwość spotkania z ponad 760 autorami z kraju i zagranicy. Nas niestety ominęła okazja spotkań autorskich z Katarzyną Bondą, Tomaszem Lisem, Martyna Wojciechowską czy Wojtkiem Miłoszewskim, ale przez 5 godzin mogliśmy swobodnie chodzić w poszukiwaniu interesującej nas pozycji. Dzięki temu każdy z nas opuścił targi z co najmniej jedną książką czy grą. Tegoroczne targi można uznać za udane.