BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Na zakończenie roku znów sukces z j. polskiego!!!

Admin .

Paulina Laskowska z klasy 2c zdobyła 1 miejsce w Regionalnym Konkursie Literacko-Pamiętnikarskim "Niezwykła kobieta - bohaterka dnia codziennego". Opiekunem uczennicy jest mgr Agata Benduska. Paulina wspaniałym piórem napisała, w postaci pamiętnika poruszającą historię o wyjątkowej kobiecie.

Paulina Laskowska 18

Organizatorem tego przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Kobieta Liderem Świata, Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej oraz Muzeum Miejskie „Sztygarka”. Celem Konkursu było: przybliżenie sylwetek niezwykłych  kobiet, które wpisały się w historię rozwoju praw kobiet na przestrzeni ostatnich 100 lat, zachęcenie do poznania i spisania historii kobiet - liderek życia codziennego, zawodowego i społecznego z terenu Zagłębia Dąbrowskiego oraz promowanie aktywnej działalności społecznej i zawodowej  kobiet – liderek naszego regionu.