BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

SKT Prima Sort na turystycznym szlaku

Admin .

W dniach 04 - 06. 06. 2018 roku Szkolne Koło Teatralne Prima Sort wzięło udział w wycieczce do Sandomierza i Kazimierza Dolnego, ufundowanej przez Urząd Miasta Dąbrowy Górniczej. Przez trzy dni zwiedzaliśmy oba miasta. W pierwszym dniu byliśmy w Sandomierzu, promowanym przez serial "Ojciec Mateusz". Zobaczyliśmy m.in. zamek i Bramę Opatowską. Interesującą formą sprawdzenia wiedzy o mieście był niekonwencjonalny quiz, który w czasie zwiedzania rozwiązywaliśmy w parach.

Dwie najlepsze osoby otrzymały nagrody w postaci toreb z nadrukiem starówki. W dwóch kolejnych dniach zwiedzaliśmy Kazimierz Dolny ze słynną Górą Trzech Krzyży, a także szliśmy znajdującym się tam wąwozem Norowy Dół. Była to bardzo ciekawa wycieczka, podczas której – kierowani impulsem – mieliśmy niesamowitą okazję zakupić książki na lokalnym kiermaszu. Cała grupa od razu zaczęła szukać interesujących tytułów i każdy znalazł coś dla siebie. Mogliśmy nie tylko zobaczyć zabytki miast, ale również był czas na zabawę i integrację. Pracowaliśmy także w grupach na zajęciach profilaktycznych i relaksacyjnych z panią pedagog. Był to bardzo przyjemnie spędzony czas, który na pewno zapamiętamy na długo – mówi Pola Makowska – uczestniczka wyjazdu.

- Czy słyszeliście, aby ktoś otrzymał całkowicie bezpłatnie dwie pary butów? To zdarzyło się w czasie naszej wycieczki w Kazimierzu na Małym Rynku – buty od pewnej miejscowej sprzedawczyni dostała jedna z dziewcząt, której uszkodziły się sandały i przez jakiś czas szła "boso przez świat". Czy widzieliście, aby młodzież tańczyła na statku w czasie rejsu po Wiśle? To też zdarzyło się w czasie naszej wycieczki i wywołało bardzo pozytywne reakcje innych pasażerów. Zapytani przez nich z dumą mogliśmy powiedzieć, że jesteśmy z V LO w Dąbrowie Górniczej! Ponadto hurtem kupiliśmy koguty… – wspomina Ewa Pawik – opiekun SKT Prima Sort.
Pomysłodawcom, sponsorom i organizatorom tej wspaniałej, kulturalnej eskapady składamy ogromne podziękowania.