BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Sukces ogólnopolski z języka polskiego!!!

Admin .

Agnieszka Sitko z klasy 2c zdobyła 2 nagrodę w  XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ”O Laur Dziewina 2018”. Sukces jest tym większy, bowiem do rywalizacji stanęły aż 233 teksty. Szczerze gratulujemy Agnieszce Lauru i życzymy bujnej wyobraźni oraz weny twórczej. Opiekunem uczennicy jest mgr Agata Benduska.

aga sitko 18

 Agnieszka napisała pracę prozatorską, którą doceniło profesjonalne jury w składzie: Katarzyna Zychla, pisarka, poetka; Janina Wilga, poetka, bibliotekarz, publicystka, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, Agnieszka Mikoś, filolog polski, st. kustosz w MBP Żary. Organizatorami konkursu są: Miejska Biblioteka Publiczna Żary, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych „Dwukropek” w Żarach, Klub Literacki ZLP O/Zielona Góra w Żarach. Natomiast Patronat nad tym artystycznym przedsięwzięciem objął Zarząd Oddziału Związku Literatów Polskich w Zielonej Górze. Celem konkursu jest: odkrywanie i pozyskiwanie wartościowych utworów literackich oraz ich upowszechnianie, inspirowanie twórczości literackiej i popularyzowanie autorów oraz promowanie żarskiego środowiska literackiego.