BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Zwycięstwo Agaty Kurek w ogólnopolskim konkursie!

Anna Adamuszek .

Finał XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Gwiazdy współczesnego kina” miała miejsce w Rybniku. Gospodarze na galę finałowa zaprosili autorów najlepszych prac wraz z opiekunami- nasza szkołę reprezentowała Agata Kurek, uczennica klasy 1c. Gościem specjalnym gali był prof. Tadeusz Miczka, dyrektor Instytutu Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego, który uświetnił uroczystość swoją prelekcją na temat gwiazd współczesnego kina.

Wystąpienie znawcy kina i filmu korelowało z tematyka konkursu, w którym uczniowie mieli zmierzyć się ze współczesnymi działami kinematografii. Niezmiernie miło nam poinformować, że praca plastyczna Agaty Kurek została wyłoniona spośród ponad 120 prac nadesłanych z całej Polski i zdobyła pierwsze miejsce. Gratulujemy Agacie wspaniałego sukcesu i życzymy laurów w kolejnych konkursach!