BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Debata oksfordzka w Zamoyskim po angielsku

Michał Witkowski, Liliana Jagiełło .

13 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się debata oksfordzka o tezie: ,,Studying abroad gives better opportunities for Polish university students’’ (Studia za granicą dają lepsze możliwości polskim studentom). Debacie przysłuchiwali się uczniowie klas 1 oraz 2 o profilu dwujęzycznym. Debatowali obrońcy tezy – propozycji w składzie: Klaudia Płoszejowska, Miłosz Gniadzik, Natalia Derewońko, Jakub Rędzikowski; oraz jej przeciwnicy – opozycja, w składzie: Michał Kowynia, Filip Kula, Liliana Jagiełło oraz Filip Dejneka.

Debata została poprowadzona przez marszałka, Karinę Muchę, wraz z sekretarzem Alicją Herczak. Każdy z przedstawicieli reprezentujących strony propozycji i opozycji przemawiał do widowni, przekonując do swojej racji. Uczestnicy przygotowali się bardzo dobrze, a każdy z nich wyczerpał temat praktycznie do końca. Dyskutujący uczniowie powoływali się rankingi najlepszych uczelni, koszta studiów a także doświadczenia językowe. Cała debata została poprowadzona na bardzo wysokim poziomie. Wysoki był też poziom językowy dyskusji. Na koniec marszałek poinformował o możliwości opowiedzenia się za stroną propozycji lub opozycji poprzez głosowanie. Prawie jednogłośnie wygrała strona propozycji. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy również nauczycielom koordynującym debatę.