BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Rozrywka dobra na wszystko!

Agata Benduska .

Dnia 5 kwietnia bieżącego roku uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć spektakl pt. "Billy Elliot" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Musical Eltona Johna i Lee Halla miał premierę na londyńskim West Endzie i także w Victoria Palace Theatre, a przez całą dekadę bilety trzeba było zamawiać z półrocznym wyprzedzeniem. Wzruszająca historia o walce z przeciwnościami losu i niezwykłej pasji, ukazana w realiach burzliwych wydarzeń w Wielkiej Brytanii w latach 80-tych skłoniła do refleksji i dała możliwość zobaczenia, z jak wieloma wyrzeczeniami trzeba się zmierzyć, w drodze do spełniania marzeń.

Oliwia Mazur klasa 2c

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Teatru Rozrywki w Chorzowie.

A oto opinie kilku uczestników o musicalu:

"Perfekcyjna gra świateł, muzyka, dynamika w tańcu i scenach śpiewanych oraz sama gra aktorów świetnie ukazała wagę nieschematycznego i otwartego myślenia. Wielkie uznanie dla Pana Michała Znanieckiego."
Maciej Kokot, klasa 2c

"Musical jakich mało! Główna rolę odgrywał bardzo młody aktor, który wykazał się pełnym profesjonalizmem. Tematyka wręcz idealna dla mnie, gdyż sama wiem, ile trzeba pracy i czasu poświęcić na taniec. Wiele razy poleciała mi łezka. Bardzo ujął mnie list zmarłej mamy do syna. Siedząc w pierwszym rzędzie, czułam się, jakbym była częścią tej historii, ponieważ bardzo ją przeżyłam."

Patrycja Trząska, klasa 3b

"Gra aktorska, nawet dzieci, była na wysokim poziomie. Utwory muzyczne chwytały za serce. Podczas przedstawienia roniliśmy łzy, nie tylko ze śmiechu, lecz także ze wzruszenia"

Ola Karkocha, klasa 2b

"Uważam, że spektakl był bardzo poruszający. Gra aktorska artystów, którzy uczestniczyli w tym przedsięwzięciu , była wręcz zniewalająca. Wydaje mi się, że nigdy nie zapomnę historii, którą poznaliśmy i emocji, które we mnie wywołała."

Paulina Laskowska, klasa 2c