BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

VIII Wojewódzki Konkurs Języków Romańskich

Marta Koloch .

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Języków Romańskich organizowanego pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego. Konkurs odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. o godz. 9.00 w budynku V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. J. Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej. Testy w języku francuskim, hiszpańskim i włoskim obejmować będą zagadnienia leksykalne, gramatyczne, rozumienie tekstu czytanego oraz elementy wiedzy o krajach danego obszaru językowego. Po konkursie zapraszamy na część artystyczną oraz spotkanie z przedstawicielem Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego. Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie załączonej karty zgłoszenia i przesłanie jej na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 19 kwietnia 2018 r.

Regulamin

Karta zgłoszenia