BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

"Czego nie widać" w Teatrze Bagatela

Marta Boroń .

W dniu 22 lutego bieżącego roku, uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe do Teatru Bagatela w Krakowie na spektakl pt. „Czego nie widać". Po wieczornym spacerze ulicami Krakowa, udaliśmy się do siedziby Teatru przy ulicy Karmelickiej. „Czego nie widać" to sztuka komediowa przedstawiająca realia pracy aktorów i uchylająca sekrety kulis teatru, niejednokrotnie przezabawnych i zaskakujących.

Na scenie mieliśmy przyjemność oglądać znanych i cenionych aktorów, takich jak Jakub Bohosiewicz, Urszula Grabowska oraz Przemysław Branny czy Michał Kościuk, którzy fenomenalnie zagrali chyba najkomiczniejsze postaci w spektaklu, Tima i Seldsona. Formuła spektaklu była bardzo ciekawa, szczegółowo przemyślana i oryginalna , a dialogi niezwykle błyskotliwe. W pierwszym akcie obserwujemy próbę generalną i związane z nią perypetie. W drugim, przenosimy się za kurtynę, gdzie na przebieg spektaklu coraz bardziej nakładają się prywatne interakcje między aktorami. A są one bardzo skomplikowane! Reżyser powoli przestaje panować nad narastającym chaosem, dodatkowo sam jest uwikłany w podwójny romans. Trzeci akt to kwintesencja aktorskiej improwizacji, przezabawnych „wpadek”, „pomyłek” i „łatania dziur”, oczywiście ku uciesze widzów. A tych nie brakowało. Spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła pełna widownia. „Czego nie widać" bawi, skłania do refleksji, a także uświadamia, jak ważne są dobre relacje międzyludzkie. Spektakl zdecydowanie godny polecenia zarówno dla starszej, jak i młodszej publiczności. Potwierdzają to przychylne recenzje wielu krytyków, jak, na przykład, Moniki Sobieraj, która w „Dzienniku teatralnym" tak wypowiadała się o spektaklu - „Tekst, scenografia, kunszt aktorski przede wszystkim w postaci świetnej kondycji czynią z tego tekstu chyba najbardziej udaną premierę tego sezonu teatralnego. Brawo!” Po tak pozytywnych wrażeniach, z pewnością nie była to nasze ostatnia wizyta w krakowskim Teatrze Bagatela.

Marta Boroń