BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Wojewódzki Konkurs Językowy "I Ty możesz zostać Poliglotą 2018"

Janusz Siwiorek .

27 lutego 2018 roku odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Językowy "I Ty możesz zostać Poliglotą". W kategorii klas gimnazjalnych Poliglotą roku 2018 została Wiktoria Klosa ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Dąbrowie Górniczej, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych tytuł ten uzyskała Karolina Lach z I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.

Zwyciężczynie konkursu oprócz tytułu i statuetki Poliglota Roku 2018 otrzymały, tak jak i pozostali laureaci, nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Wydawnictwo Oxford University Press i Pearson oraz V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej.

Laureaci:

Klasy gimnazjalne:

I miejsce: Wiktoria Klosa – Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Dąbrowie Górniczej.                             

II miejsce: Mikołaj Swoboda – Szkoła Podstawowa nr 16 w Dąbrowie Górniczej.

III miejsce: Amelia Gudowska – Katolickie Gimnazjum SPSK im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Górniczej.

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce: Karolina Lach – I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.

II miejsce: Karolina Koryciorz – Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie.

III miejsce: Magdalena Mielcarz – IV Liceum Ogólnokształcące im. Generała Stanisława Maczka w Katowicach.

Gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

Wyniki szczegółowe konkursu