BANER3
Drukuj

Zamoyski z wizytą w bibliotece hybrydowej

Anna Adamuszek .

Nowy rok 2018 maturzyści zainaugurowali wizytą w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotek Akademickich i Muzeum Śląskim. Piątego stycznia uczniowie klasy IIId pod opieką Anny Adamuszek i Jadwigi Chudzik uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez CINiBA. Mieli okazję dowiedzieć się czym jest i w jaki sposób działa biblioteka hybrydowa, jak z niej korzystać, czym są profesjonale, elektroniczne źródła informacji czy skąd czerpać informacje o e-zbiorach.

Uczestnicy mieli okazję zobaczyć nowoczesną wrzutnię do książek, kabiny do pracy indywidualnej czy przeglądania materiałów audio oraz obszerne magazyny tej nowoczesnej biblioteki. Kolejnym punktem programu były warsztaty dotyczące kierunków malarstwa polskiego w XIX wieku zorganizowane przez Muzeum Śląskie. Maturzyści podzieleni na kilkuosobowe zespoły przypominali sobie wiadomości na temat historyzmu, realizmu, naturalizmu czy kierunków malarstwa młodopolskiego. Wskazywali cechy secesji w obrazach Wyspiańskiego czy impresjonizmu w malarstwie Podkowińskiego. Zwieńczeniem był quiz, z którego rozwiązaniem grupy nie miały większych problemów. Wizyta w tych miejscach, dla części osób była zupełnie nowym doświadczeniem, ale większość powróci do tych miejsc jeszcze nie raz.