BANER3
Drukuj

Sukces poetycki Julki!!!

Admin .

Julia Wójcicka z klasy 2c została finalistką XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza "O Laur Plateranki" organizowanego przez II LO w Sosnowcu. Sukces ten jest tym większy, albowiem na tegoroczny konkurs napłynęły 304 zgłoszenia, a ścisłym finale znalazło się tylko 36 wierszy, w tym -Julki! Tekst uczennicy doceniła Komisja Konkursowa, w której składzie znaleźli się pracownicy Uniwersytetu Śląskiego: prof. zw. dr hab. M. Kisiel oraz prof. dr hab. E. Dutka z Zakładu Literatury Współczesnej. Opiekunem Julii jest mgr Agata Benduska.

A oto nagrodzony tekst:

do obserwatora

drogi obserwatorze
nie ufaj lustrom

które jak w wesołym miasteczku
pokażą innego człowieka

bo nigdy nie będziesz w stanie ujrzeć
jak gładka i przezroczysta jest jego skóra
rozbijana przez ciebie

jula obserwator