BANER3
Drukuj

Dąbrowskie Talenty w Zamoyskim!!!

Agata Benduska .

dabrowskie talenty logo 17

To, że młodzież naszego liceum ma różnorakie talenty, to wszyscy wiedzą. Kolejny konkurs potwierdził tylko ten fakt! Mocna grupa artystów zebrała worek nagród i dyplomów na uroczystości podsumowania 9 już edycji konkursu "Dąbrowskie Talenty 2017" w PKZ. Uczniowie rywalizowali w różnych kategoriach: muzycznej, tanecznej, wokalnej, fotograficznej i plastycznej. Organizatorami konkursu było Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz Szkoła Podstawowa nr 16 im. Związku Orła Białego w Dąbrowie Górniczej.  Przez Salę teatralna przewinęło się ponad pół tysiąca dąbrowskich utalentowanych, młodych ludzi. Podczas gali finałowej, na miarę oscarowej otrzymali dyplomy oraz nagrody, a ci najlepsi zaprezentowali się na scenie. Zespół Sebastiana Baczewskiego z klasy 3d rozpoczął tą podniosłą uroczystość jako zdobywcy 2 miejsca w kategorii muzycznej. A potem wysypali się, jak z worka obfitości, kolejni nagrodzeni z V LO artyści. Alicja Andrejczyk z klasy 2a zwyciężyła w kategorii wokalnej, a Sandra Duś(klasa 3b) zdobyła 2 miejsce. Kategorię tańca reprezentowały: Patrycja Trząska i Klaudia Rogut (klasa3b, ) osiągając 2 miejsce na podium oraz Weronika Mordziołek i Nadia Jędryka (klasa 2c) -3 miejsce. Natomiast Piotrek Berezka i Sebastian Loręs (klasa3c) udowodnili swój kunszt instrumentalny i wywalczyli na gitarach 3 miejsce. To był naprawdę wieeeelkiiii dzień dla naszej szkoły, a w PKZ było o nas głośno!!!

Opiekunami wszystkich artystów są: mgr Anna Adamuszek, mgr Agata Benduska, mgr Sławomir Kozieł.