BANER3
Drukuj

Wyróżnienie dla Ali !!!

Admin .

Alicja Witkoś z klasy 3b zdobyła wyróżnienie w VIII Zagłębiowskim Konkursie Recytatorskim "Bezmiar morza i smuga cienia". Uczennica zarecytowała fragment prozy autorstwa Josepha Conrada - Korzeniowskiego. Twórczość tego pisarza słynie z tematyki marynistycznej, a morze jest działającym bohaterem i tłem do ilustracji maksymalizmu etycznego bohaterów. Ranga konkursu była tym większa, albowiem rok 2017 jest obrany przez Sejm RP rokiem tego pisarza o korzeniach polskich. Organizatorem konkursu było II LO w Dąbrowie Górniczej. Cel tego artystycznego przedsięwzięcia to: uczczenie 160-lecia urodzin pisarza, zainteresowanie uczniów twórczością J. Conrada, przedstawienie bohaterów broniących postaw uniwersalnych, wartości etycznych, pogłębienie wrażliwości humanistycznej oraz dbałość o piękno żywego słowa. Gratulujemy Ali wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!!! Opiekunem uczennicy jest mgr Agata Benduska.