BANER3
Drukuj

Zagłębianki promują Śląsk!!!

Agata Benduska .

Wydawałoby się, że to niedorzeczność. A jednak prawda. 2 maturzystki z klasy 3b uczestniczyły w XIX Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk", a ich występy zakończyły się sukcesem: Zuzanna Bogdziun zdobyła 2 miejsce, a Sandra Duś wyróżnienie. Uczennice zaprezentowały teksty prozatorskie i poetyckie autorów związanych ze Śląskiem miejscem urodzenia lub zamieszkania. Występy sceniczne w tym roku oceniało, jak zawsze profesjonalne jury składające się z aktorów, trenerów, ludzi kultury, którzy zwracali uwagę przy prezentacjach na: interpretacje tekstów, kulturę słowa ogólny wyraz artystyczny. Organizatorem konkursu jest Chorzowskie Centrum Kultury. Po rozdaniu nagród Sandra i Zuzia mogły wysłuchać krytycznych uwag na temat swoich recytacji. Zapewne okażą się one cenne i twórcze przy następnych występach i przedsięwzięciach artystycznych. Opiekunem uczennic jest mgr Agata Benduska.