BANER3
Drukuj

Julia Ciemięga w finale Ogólnopolskiego Dyktanda "O! Błędne Dyktando"

Admin .

W sobotę 27 października 2018 roku w Warszawie odbył się Wielki Finał konkursu, w którym wzięło udział 300 osób wyłonionych z ponad 20 tysięcy kandydatów. Wśród nich naszą szkołę pięknie reprezentowała Julia Ciemięga – uczennica klasy 1b. - Wydarzenie odbyło się w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki, a honorowy patronat objęło nad nim Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe, do 13 i od 13 roku życia, z uwzględnieniem górnej granicy wieku (19 lat). Część oficjalną poprowadził Maciej Kurzajewski, który odczytał treść finałowego dyktanda. Konkurs był wpleciony w szereg imprez i atrakcji, które odbywały się w Pałacu Kultury. Całość zakończyła się późnym popołudniem, kiedy to poznaliśmy finalistów dyktanda – wspomina nasza uczennica. Opiekunem Julii w konkursie była Ewa Pawik.

Drukuj

Guy Fawkes Day w Zamoyskim

Tekst i zdjęcia: Magdalena Ferdyn .

W dniu dzisiejszym w naszej szkole zorganizowane zostało wydarzenie nazywane Guy Fawkes Day-wywodzące się z Wielkiej Brytanii święto ludowe obchodzone hucznie 5 listopada, w rocznicę wykrycia tak zwanego ,,spisku prochowego", będącego zamachem na życie króla Anglii i Szkocji Jakuba I Stuarta. Dwuosobowe grupy uczniów z klas pierwszych i drugich miały okazję wykazać się znajomością historii, jak i obchodów święta podczas organizowanego quizu, zwycięską drużyną okazała się klasa I b w składzie Natalia Latacz i Emilia Grzyśka. Kolejno drugie miejsce zajęła klasa II c oraz trzecie II a. Po wyłonieniu zwycięzców, klasy zajmujące podium oraz klasy dwujęzyczne udały się, według tradycji, na uroczyste palenie kukły. Całą uroczystość wraz z poczęstunkiem zorganizowała klasa II b pod opieką pani mgr Jolanty Karcz.

 

Drukuj

Halloween

Michał Witkowski .

W środę 31 października obchodziliśmy w naszej szkole Halloween. Udekorowaliśmy szkołę, przebraliśmy się i odbyły się dwa konkursy. W konkursie 'szukania trupa' dwie klasy zajęły pierwsze miejsce. Klasa 1B i 2D znalazły najwięcej części ciała naszego papierowego nieboszczyka. Natomiast w internetowym głosowaniu na najlepiej udekorowane drzwi najwięcej głosów zdobyła sala nr 6, przygotowana przez klasę 1 C. Przewodniczących wymienionych klas zapraszamy po odbiór niespodzianek do opiekuna samorządu uczniowskiego+

Drukuj

Ślubowanie klas I

Admin .

23 października 2018 roku uczniowie klas pierwszych naszego liceum zostali oficjalnie przyjęci do społeczności naszego liceum. Zamoyski powitał nowych uczniów ciepłymi słowami pani dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego, mgr Anny Ornat a wychowawcy klas życzyli swoim wychowankom nowych przyjaźni, sukcesów naukowych i uporu w dążeniu do realizacji marzeń. Po złożeniu przez uczniów klas pierwszych uroczystej przysięgi na sztandar Zamoyskiego wychowawcy wręczyli swym podopiecznym krawaty - symbol przynależności do VLO.  W części artystycznej pierwszoklasiści zaprezentowali swoje talenty. Po zakończeniu uroczystości uczniowie klas pierwszych udali się na pamiątkowe zdjęcia. Dzień ten nasza szkoła może zaliczyć do bardzo udanych – wszyscy z uśmiechami na twarzy pojawili się następnego dnia w szkole.

Drukuj

Akademia Młodego Kierowcy

Sławomir Kozieł .

22 października w naszej szkole odbyły się warsztaty tematyczne w ramach programu edukacyjnego Akademia Młodego Kierowcy realizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach. Spotkanie rozpoczęło się wykładem na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Następnie młodzież odbyła cykl zajęć warsztatowych w grupach na temat przestępstw i wykroczeń komunikacyjnych, prawa karnego w kontekście problematyki alkoholowej i narkotykowej związanej z uczestnictwem w ruchu drogowym, pomocy przedmedycznej ofiarom wypadku oraz aspektu psychologicznego tych zdarzeń. Zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na zachowania i czynniki wpływające na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz uwrażliwienie ich samych jako przyszłych kierowców na konsekwencje wynikające z niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. Spotkanie w naszej szkole odbyło się dzięki współpracy V LO z Akademią WSB.