WYBORY 2017

Michał Witkowski .

Zbliżają się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. 12 grudnia odbędzie się debata wyborcza, a 14 grudnia będziemy głosować na jednego z trzech kandydatów. Załączone plakaty przedstawiają w skrócie programy wyborcze trzech potencjalnych Przewodniczących SU:

Poli Makowskiej

Danieli Zawadzkiej

Katarzyny Chojowskiej

Liczymy na wysoką frekwencję wyborczą.

Ala Andrejczuk wyróżniona w konkursie wokalnym

Ewa Pawik .

Znamy już wyniki Siemianowickiego Festiwalu Piosenki "Jesień wspomnień", który został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. dr. Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich i Siemianowickie Centrum Kultury. Alicja Andrejczuk (2a) przyzwyczaiła nas już do wysokiego poziomu śpiewanego przez nią repertuaru, ale nadal zaskakuje interpretacją tekstów, doborem utworów oraz skalą głosu. Zaskakuje i zachwyca także jurorów. Jak podają organizatorzy, do udziału w konkursie zgłosiło się 83 uczestników z różnych miejscowości: między innymi z  Katowic, Bytomia, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej i Sączowa, dlatego wyróżnienie zdobyte przez Alę z powodzeniem można określić mianem sukcesu.Trzymamy kciuki za dalszą karierę naszej utalentowanej wokalistki.

Wspólne zdjęcie ze strony: http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/kultura/siemianowicki-festiwal-piosenki-jesien-wspomnien.10796/

Dąbrowskie Talenty w Zamoyskim!!!

Agata Benduska .

dabrowskie talenty logo 17

To, że młodzież naszego liceum ma różnorakie talenty, to wszyscy wiedzą. Kolejny konkurs potwierdził tylko ten fakt! Mocna grupa artystów zebrała worek nagród i dyplomów na uroczystości podsumowania 9 już edycji konkursu "Dąbrowskie Talenty 2017" w PKZ. Uczniowie rywalizowali w różnych kategoriach: muzycznej, tanecznej, wokalnej, fotograficznej i plastycznej. Organizatorami konkursu było Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz Szkoła Podstawowa nr 16 im. Związku Orła Białego w Dąbrowie Górniczej.  Przez Salę teatralna przewinęło się ponad pół tysiąca dąbrowskich utalentowanych, młodych ludzi. Podczas gali finałowej, na miarę oscarowej otrzymali dyplomy oraz nagrody, a ci najlepsi zaprezentowali się na scenie. Zespół Sebastiana Baczewskiego z klasy 3d rozpoczął tą podniosłą uroczystość jako zdobywcy 2 miejsca w kategorii muzycznej. A potem wysypali się, jak z worka obfitości, kolejni nagrodzeni z V LO artyści. Alicja Andrejczyk z klasy 2a zwyciężyła w kategorii wokalnej, a Sandra Duś(klasa 3b) zdobyła 2 miejsce. Kategorię tańca reprezentowały: Patrycja Trząska i Klaudia Rogut (klasa3b, ) osiągając 2 miejsce na podium oraz Weronika Mordziołek i Nadia Jędryka (klasa 2c) -3 miejsce. Natomiast Piotrek Berezka i Sebastian Loręs (klasa3c) udowodnili swój kunszt instrumentalny i wywalczyli na gitarach 3 miejsce. To był naprawdę wieeeelkiiii dzień dla naszej szkoły, a w PKZ było o nas głośno!!!

Opiekunami wszystkich artystów są: mgr Anna Adamuszek, mgr Agata Benduska, mgr Sławomir Kozieł.