BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019

Ślubowanie 2019

Ślubowanie klas pierwszych!!

29.10.2019r. w naszej szkole odbyła się podniosła uroczystość. Pierwszaki stały się pełnoprawnymi uczniami V LO. Złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Ich wychowawcy życzyli powodzenia w nauce, wielu przyjaźni oraz niezapomnianych chwil. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali kierunek danej klasy w formie teatralnej, wokalnej, tanecznej. To było popołudnie pełne radości i wzruszenia. A zdjęcia klasowe będą pamiątka na długie lata.

Zdjęcia z uroczystości będą dostępne tutaj.

Święto ognia – Guy Fawkes’ Day

Święto ognia – Guy Fawkes’ Day

W czwartek 7 listopada świetlica Zamoyskiego na parę godzin zamieniła się w piwnicę pod londyńską Izbą Lordów. Przyćmione światło, małe latarenki porozstawiane tu i ówdzie, nastrojowa, mroczna muzyka przywitały nieco zaskoczonych uczniów klas pierwszych.
Szkoła została już wcześniej przyozdobiona barwnymi plakatami, na których królowały postacie w kapeluszach, maski, pióropusze fajerwerków.
Pierwszoklasiści obejrzeli uważnie prezentację na temat historii i obchodów dnia 5 listopada w Wielkiej Brytanii. W tym dniu w roku 1605 ujęto spiskowców, którzy z przyczyn politycznych i religijnych zamierzali wysadzić w powietrze obradujący parlament wraz z królem Jakubem I Stuartem. Zamach się nie powiódł, wykryto spisek, a beczki z prochem nigdy nie wybuchły.
Winnych ukarano, a od tej pory dzień 5 listopada jest okazją do świętowania – pochodów z kukłą przedstawiającą Guya Fawkesa (jednego z przeciwników króla), palenia ognisk, strzelania z fajerwerków oraz pochłaniania przysmaków.
Pierwszoklasiści sprawnie rozwiązali quiz, a następnie poczęstowali się słodyczami i zapalili zimne ognie. Wpisaliśmy się w brytyjską tradycją, spędzając miło czas.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

XX Jubileuszowa Paraspartakiada

Szanowni Państwo, w imieniu Stowarzyszenia "Neuron" Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym, V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, mamy przyjemność zaprosić wszystkich, którzy zajmują się osobami niepełnosprawnymi i udzielają im wszechstronnej pomocy oraz wszystkie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów na XX Jubileuszową Paraspartakiadę Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się 14 listopada 2019 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej "Centrum" w Dąbrowie Górniczej przy Alei Róż 3, w godzinach od 10:00 do 14:00.

Uczestnictwo w przedmiotowej imprezie jest ogólnodostępne i bezpłatne.

Załączniki:

Program XX Paraspartakiady,

Regulamin XX Paraspartakiady,

Załącznik nr 1 do regulaminu,

Załącznik nr 1a do regulaminu,

Załącznik nr 2 do regulaminu - lista imienna,

Załącznik nr 3 do regulaminu - oświadczenie,

Załącznik nr 4 do regulaminu - klauzula informacyjna wraz z ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych,

Załącznik nr 5 - zgoda na przetwarzanie wizerunku.

Halloween w Zamoyskim

W piątek 31 października świętowaliśmy Halloween w naszej szkole. Było przebieranie się i dekorowanie drzwi sal. Efekty świętowania można obejrzeć tutaj.

OGŁOSZENIE

V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej poszukuje osobę do obsługi na stanowisko woźny/konserwator na zastępstwo.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 32 262 37 58.