Jesteśmy wśród najlepszych

Z ogromną dumą i satysfakcją informujemy, że znaleźliśmy się w gronie najlepszych liceów w Polsce. Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018". W województwie śląskim zajmujemy 45 miejsce. Wpływ na wyniki rankingu mają sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu serdecznie GRATULUJEMY!!! (www.liceum.perspektywy.pl)

brazowe liceum 2018

Życzenia wakacyjne

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Zakończył się kolejny rok szkolny, był to dla nas czas wielu zrealizowanych przedsięwzięć i osiągniętych sukcesów. Udajemy się na zasłużony wypoczynek. Dziękując za całoroczną współpracę, życzę Wam wszystkim radosnych, bezpiecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji. Wracajcie wypoczęci i pełni zapału do osiągania kolejnych celów.

246119 jezioro gory slonce drzewa

Pierwszy numer Kałamarza

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym numerem pisma Kałamarz przygotowanego przez uczniów ze szkolnego kółka dziennikarskiego pod opieką Pani Elżbiety Jawor.