BANER3

Matematyka

Drukuj

Uwaga! Ciekawy konkurs!

Ewa Szczepańczyk .

Projekt „The Youth for Space Challenge – ODYSSEUS II”

odysseus officeDo konkursu promującego działalność edukacyjną, która łączy naukę z eksperymentowaniem, zapraszają Europejska Agencja Kosmiczna i Centrum Badań Kosmicznych PAN. Celem finansowanego przez Unię Europejską projektu Odysseus II jest popularyzacja ścisłych kierunków rozwoju zawodowego, przybliżenie problematyki badań kosmicznych, rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży tematyką eksploracji kosmicznej oraz próba znalezienia najzdolniejszej młodzieży zainteresowanej szeroko rozumianą tematyką badań kosmicznych.
Odysseus II skierowany jest do dzieci, młodzieży i studentów ze wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz państw stowarzyszonych.
Do wygrania są atrakcyjne nagrody: wyjazd do Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej (nagroda główna), wizyty w centrach kosmicznych ESA w Europie, a także nagrody rzeczowe: teleskopy, tablety, cubesat kits.

http://www.odysseus-contest.eu/pl/
http://www.odysseus-contest.eu/wp-content/uploads/2015/05/odysseus_720p.mp4