BANER3

Matematyka

Drukuj

Sally Ride EarthKAM program, w którym uczestniczymy od 2015 roku

Ewa Szczepańczyk .

EarthKAM jest programem edukacyjnym NASA, który umożliwia uczniom poznawanie Ziemi z wyjątkowej perspektywy - zdjęć wykonywanych z pokładu  stacji kosmicznej. Podczas misji Sally Ride EarthKAM (okresy, w których działa kamera Earthquam Sally Ride) uczniowie szkół średnich na całym świecie mogą zamówić zdjęcia konkretnych miejsc na Ziemi. Cała kolekcja zdjęć Sally Ride EarthKAM jest dostępna w archiwum obrazów Sally Ride EarthKAM. Projekt został zainicjowany przez Dr Sally Ride, pierwszą kobietę w kosmosie w 1995 roku i nazwany KidSat. Kamera KidSat poleciała w trzy loty kosmiczne , aby przetestować swoje możliwości. W 1998 roku program został przemianowany na EarthKAM. Kamera EarthKAM poleciała na dwa kolejne loty przed przejściem do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS)  w 2001 roku.
Sally Ride zmarła w 2012 roku, a w 2013 roku NASA zmieniła nazwę na program Sally Ride EarthKAM. Kamera Sally Ride EarthKAM pozostaje ciągle na  ISS, co zapewnia około czterech misji rocznie.
Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej 59 misji!

Zobacz więcej o programie