BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019

Matematyka

Drukuj

Sally Ride EarthKAM program, w którym uczestniczymy od 2015 roku

Ewa Szczepańczyk .

EarthKAM jest programem edukacyjnym NASA, który umożliwia uczniom poznawanie Ziemi z wyjątkowej perspektywy - zdjęć wykonywanych z pokładu  stacji kosmicznej. Podczas misji Sally Ride EarthKAM (okresy, w których działa kamera Earthquam Sally Ride) uczniowie szkół średnich na całym świecie mogą zamówić zdjęcia konkretnych miejsc na Ziemi. Cała kolekcja zdjęć Sally Ride EarthKAM jest dostępna w archiwum obrazów Sally Ride EarthKAM. Projekt został zainicjowany przez Dr Sally Ride, pierwszą kobietę w kosmosie w 1995 roku i nazwany KidSat. Kamera KidSat poleciała w trzy loty kosmiczne , aby przetestować swoje możliwości. W 1998 roku program został przemianowany na EarthKAM. Kamera EarthKAM poleciała na dwa kolejne loty przed przejściem do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS)  w 2001 roku.
Sally Ride zmarła w 2012 roku, a w 2013 roku NASA zmieniła nazwę na program Sally Ride EarthKAM. Kamera Sally Ride EarthKAM pozostaje ciągle na  ISS, co zapewnia około czterech misji rocznie.
Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej 59 misji!

Zobacz więcej o programie

Drukuj

Uwaga! Ciekawy konkurs!

Ewa Szczepańczyk .

Projekt „The Youth for Space Challenge – ODYSSEUS II”

odysseus officeDo konkursu promującego działalność edukacyjną, która łączy naukę z eksperymentowaniem, zapraszają Europejska Agencja Kosmiczna i Centrum Badań Kosmicznych PAN. Celem finansowanego przez Unię Europejską projektu Odysseus II jest popularyzacja ścisłych kierunków rozwoju zawodowego, przybliżenie problematyki badań kosmicznych, rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży tematyką eksploracji kosmicznej oraz próba znalezienia najzdolniejszej młodzieży zainteresowanej szeroko rozumianą tematyką badań kosmicznych.
Odysseus II skierowany jest do dzieci, młodzieży i studentów ze wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz państw stowarzyszonych.
Do wygrania są atrakcyjne nagrody: wyjazd do Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej (nagroda główna), wizyty w centrach kosmicznych ESA w Europie, a także nagrody rzeczowe: teleskopy, tablety, cubesat kits.

http://www.odysseus-contest.eu/pl/
http://www.odysseus-contest.eu/wp-content/uploads/2015/05/odysseus_720p.mp4

Drukuj

Projekt Boole2School już 2.11.2015 w naszej szkole!

Ewa Szczepańczyk .

Co gry, takie jak Candycrush i Minecraft mają wspólnego z matematykiem XIX wieku?
Jaki jest jego wkład w cyfrowy świat, w którym żyjemy?

Drugiego listopada przypada dwusetna rocznica urodzin matematyka Georga Boole’a, twórcy algebry Boole’a i pierwszego profesora matematyki na Uniwersytecie w Cork w Irlandii. Z tej okazji Uniwersytet w Cork w Irlandii stworzył program Boole2School, do którego przystąpiło ponad 55 000 uczniów z całego świata, w tym i nasza szkoła. Oto materiały, z których będziemy korzystać w czasie lekcji.

http://www.georgeboole.com/boole2school/

Drukuj

Zapraszamy do grupy Tabklasa!

Ewa Szczepańczyk .

Tabklasa - „Grupa ludzi, którzy myślą” liczy już 111 członków! Każdy może znaleźć coś dla siebie, ale też każdy może znaleźć coś ciekawego dla nas. Ten i inne filmy możesz zobaczyć w grupie Tabklasa na facebooku.