Język niemiecki

Problem z „lubię …”

Olga Cupiał .

„Lubię …” sprawia w języku niemieckim pewną trudność. Inaczej mówimy, gdy lubimy coś lub kogoś i nazywamy tę rzecz/osobę rzeczownikiem, a inaczej, gdy lubimy coś robić, co wyrażamy czasownikiem.  Poniższa prezentacja wyjaśni zapewne ten problem, a załączone ćwiczenie pomoże utrwalić prawidłowe nazywanie kogo i/lub co lubimy oraz co lubimy robić.

Ich mag Literatur - ćwiczenie
Klucz

Berühmte Deutsche – ein WebQuest – prezentacja i quiz

Olga Cupiał .

Uczniowie klasy 2 a i 2 b wykonali prezentację do w/w webquestu. Można ją obejrzeć tutaj, a potem rozwiązać quiz. Ale uwaga! Do quizu nie ma klucza. Odpowiedzi znajdują się w prezentacji. Miłego oglądania i rozwiązywania!

WebQuesty 2013 - prezentacje

Wiosną 2013 roku (czyli w drugim semestrze) wykonaliście zadanie w związku
z realizowaną innowacją przedmiotową „Nauczanie języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i historii przy zastosowaniu metody WebQuest, wykorzystującej Internet jako narzędzie wspomagające tradycyjny proces nauczania”.
Jego tytuł to „Urlaub in Deutschland“, czyli  „Wakacje w Niemczech”. Zadanie było w tym roku szkolnym nieco trudniejsze, gdyż językiem WebQuestu był język niemiecki. Ale i Wasze umiejętności są przecież coraz doskonalsze!
A oto wyniki Waszej pracy  - nazwiska autorów znajdziecie na końcu każdej prezentacji.

Webquest 2013

Olga Cupiał .

W roku szkolnym 2012/13 realizowana jest innowacja przedmiotowa „Nauczanie języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i historii przy zastosowaniu metody WebQuest, wykorzystującej Internet jako narzędzie wspomagające tradycyjny proces nauczania”.

Oto treść WebQuesta, który realizować będziecie w II semestrze tego roku szkolnego. Termin zakończenia projektu ustalimy na zajęciach języka niemieckiego. WebQuest przeznaczony jest dla grup nI/1, nI/2 (klasy pierwsze) i nII/1 (klasy drugie). Językiem projektu jest tym razem język niemiecki.

Ein einmaliges Stück

Olga Cupiał .

Chcesz poprawić swoją ocenę na koniec semestru? Trzeba wykonać następujące zadania:
1.  Zapoznać się dokładnie z załączonym tekstem pt. „Ein einmaliges Stück”.
2.  Zgłosić się zaraz po przerwie świątecznej do odpowiedzi, która obejmie:
- piękne czytanie wskazanego krótkiego fragmentu,
- tłumaczenie tego przeczytanego fragmentu,
- rozwiązanie krótkiego testu sprawdzającego rozumienie tekstu i wykonanie króciutkiego i łatwego zadania gramatycznego ściśle związanego z opowiadaniem.
Powodzenia!