Język niemiecki

Problem z „lubię …”

Olga Cupiał .

„Lubię …” sprawia w języku niemieckim pewną trudność. Inaczej mówimy, gdy lubimy coś lub kogoś i nazywamy tę rzecz/osobę rzeczownikiem, a inaczej, gdy lubimy coś robić, co wyrażamy czasownikiem.  Poniższa prezentacja wyjaśni zapewne ten problem, a załączone ćwiczenie pomoże utrwalić prawidłowe nazywanie kogo i/lub co lubimy oraz co lubimy robić.

Ich mag Literatur - ćwiczenie
Klucz

Berühmte Deutsche – ein WebQuest – prezentacja i quiz

Olga Cupiał .

Uczniowie klasy 2 a i 2 b wykonali prezentację do w/w webquestu. Można ją obejrzeć tutaj, a potem rozwiązać quiz. Ale uwaga! Do quizu nie ma klucza. Odpowiedzi znajdują się w prezentacji. Miłego oglądania i rozwiązywania!

WebQuesty 2013 - prezentacje

Wiosną 2013 roku (czyli w drugim semestrze) wykonaliście zadanie w związku
z realizowaną innowacją przedmiotową „Nauczanie języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i historii przy zastosowaniu metody WebQuest, wykorzystującej Internet jako narzędzie wspomagające tradycyjny proces nauczania”.
Jego tytuł to „Urlaub in Deutschland“, czyli  „Wakacje w Niemczech”. Zadanie było w tym roku szkolnym nieco trudniejsze, gdyż językiem WebQuestu był język niemiecki. Ale i Wasze umiejętności są przecież coraz doskonalsze!
A oto wyniki Waszej pracy  - nazwiska autorów znajdziecie na końcu każdej prezentacji.

Webquesty 2012

Olga Cupiał, prezentacje: uczniowie grup n1/1, n2/1, kl. 2d .

W drugim semestrze uczniowie grup n1/1, n2/1 i kl. 2d wykonali prezentacje, które są realizacją WebQuesta z języka niemieckiego 2012 pt. „Chcę zamieszkać w Niemczech/Austrii/Szwajcarii”. Prezentacje dotyczą warunków życia w krajach niemieckojęzycznych i obrazują takie aspekty, jak:
  • praca,
  • mieszkanie i jedzenie,
  • wykształcenie i religia,
  • obyczaje i wypoczynek.
Tu można je obejrzeć i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Może niektóre informacje przydadzą się w przyszłości – wszak kraje te, to nasi europejscy sąsiedzi i nie wiadomo, czy właśnie w nich kiedyś nie zamieszkamy.

Webquest 2013

Olga Cupiał .

W roku szkolnym 2012/13 realizowana jest innowacja przedmiotowa „Nauczanie języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i historii przy zastosowaniu metody WebQuest, wykorzystującej Internet jako narzędzie wspomagające tradycyjny proces nauczania”.

Oto treść WebQuesta, który realizować będziecie w II semestrze tego roku szkolnego. Termin zakończenia projektu ustalimy na zajęciach języka niemieckiego. WebQuest przeznaczony jest dla grup nI/1, nI/2 (klasy pierwsze) i nII/1 (klasy drugie). Językiem projektu jest tym razem język niemiecki.

Dzień Niemiecki

.

3 czerwca 2011r. świętujemy w naszej szkole 20 rocznicę podpisania "Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską a Niemcami". W związku z tym prezentujemy Wam WebQuesty opracowane przez uczniów grupy n2/1 oraz projekt, którego autorkami są uczennice klasy 2d.