BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019

Język niemiecki

Liebe Schülerinnen und Schüler

Ewa Król .

Ich habe eine interessante Aufgabe für Euch. Man soll ein Interview mit Chantal aus der Klasse Id durchführen. Chantal nimmt an dem Jahrschulaustausch teil und besucht unser Lyzeum.
Wer das Interview (auf Deutsch) mit Chantal durchführen möchte, soll es mir melden. Man kann eine gute Note kriegen. Das Interview wird im Internet veröffentlicht werden. Ich lade euch herzlich ein.

Problem z „lubię …”

Olga Cupiał .

„Lubię …” sprawia w języku niemieckim pewną trudność. Inaczej mówimy, gdy lubimy coś lub kogoś i nazywamy tę rzecz/osobę rzeczownikiem, a inaczej, gdy lubimy coś robić, co wyrażamy czasownikiem.  Poniższa prezentacja wyjaśni zapewne ten problem, a załączone ćwiczenie pomoże utrwalić prawidłowe nazywanie kogo i/lub co lubimy oraz co lubimy robić.

Ich mag Literatur - ćwiczenie
Klucz

Berühmte Deutsche – ein WebQuest – prezentacja i quiz

Olga Cupiał .

Uczniowie klasy 2 a i 2 b wykonali prezentację do w/w webquestu. Można ją obejrzeć tutaj, a potem rozwiązać quiz. Ale uwaga! Do quizu nie ma klucza. Odpowiedzi znajdują się w prezentacji. Miłego oglądania i rozwiązywania!

WebQuesty 2013 - prezentacje

Wiosną 2013 roku (czyli w drugim semestrze) wykonaliście zadanie w związku
z realizowaną innowacją przedmiotową „Nauczanie języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i historii przy zastosowaniu metody WebQuest, wykorzystującej Internet jako narzędzie wspomagające tradycyjny proces nauczania”.
Jego tytuł to „Urlaub in Deutschland“, czyli  „Wakacje w Niemczech”. Zadanie było w tym roku szkolnym nieco trudniejsze, gdyż językiem WebQuestu był język niemiecki. Ale i Wasze umiejętności są przecież coraz doskonalsze!
A oto wyniki Waszej pracy  - nazwiska autorów znajdziecie na końcu każdej prezentacji.

Webquesty 2012

Olga Cupiał, prezentacje: uczniowie grup n1/1, n2/1, kl. 2d .

W drugim semestrze uczniowie grup n1/1, n2/1 i kl. 2d wykonali prezentacje, które są realizacją WebQuesta z języka niemieckiego 2012 pt. „Chcę zamieszkać w Niemczech/Austrii/Szwajcarii”. Prezentacje dotyczą warunków życia w krajach niemieckojęzycznych i obrazują takie aspekty, jak:
  • praca,
  • mieszkanie i jedzenie,
  • wykształcenie i religia,
  • obyczaje i wypoczynek.
Tu można je obejrzeć i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Może niektóre informacje przydadzą się w przyszłości – wszak kraje te, to nasi europejscy sąsiedzi i nie wiadomo, czy właśnie w nich kiedyś nie zamieszkamy.

Webquest 2013

Olga Cupiał .

W roku szkolnym 2012/13 realizowana jest innowacja przedmiotowa „Nauczanie języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i historii przy zastosowaniu metody WebQuest, wykorzystującej Internet jako narzędzie wspomagające tradycyjny proces nauczania”.

Oto treść WebQuesta, który realizować będziecie w II semestrze tego roku szkolnego. Termin zakończenia projektu ustalimy na zajęciach języka niemieckiego. WebQuest przeznaczony jest dla grup nI/1, nI/2 (klasy pierwsze) i nII/1 (klasy drugie). Językiem projektu jest tym razem język niemiecki.