Día de la Hispanidad w Zamoyskim

Elżbieta Tyburska .

W dniu 12 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Hiszpański, czyli Día de la Hispanidad. Dominującymi w tym dniu kolorami były czerwony i żółty – kolory flagi hiszpańskiej, W całej szkole słychać było gorące rytmy hiszpańskich piosenek, uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych (wygrała Kinga Kawka z klasy IIId) oraz w wykładzie dr Agnieszki Gwiazdowskiej z Zakładu Hispanistyki UŚ. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat różnorodności języka hiszpańskiego, co zapowiadał temat wykładu: "Jeden język, wiele kultur". Dzięki przygotowanym przez klasy pierwsze banerom, mogliśmy dowiedzieć się dlaczego 12 października ma tak wielkie znaczenie (te informacje znajdziecie na stronie internetowej szkoły (zakładka Uczeń – serwisy przedmiotowe – język hiszpański). Klasy trzecie natomiast przygotowały mnóstwo specjałów kuchni hiszpańskiej, mogliśmy spróbować między innymi takich dań, jak: gazpacho, tortilla de patatas, crema catalana, tarta de Santiago, churros oraz wszelkiego rodzaju przekąski, czyli tapas i pinchos. Wszystko było przepyszne! A zainteresowanych kuchnią hiszpańską zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie wkrótce znajdą się przepisy tych wszystkich wspaniałości. Hasta pronto!

Día de la Hispanidad

W czwartek 12 października będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Hiszpański. W tym dniu posłuchamy muzyki hiszpańskiej, będziemy mogli spróbować specjałów kuchni Hiszpanii (na dużej przerwie) a także wysłuchać wykładu przedstawiciela Zakładu Hispanistyki UŚ na temat różnorodności języka hiszpańskiego (9.45 świetlica). Dla chętnych proponujemy quiz dotyczący Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych (zapisy u p. Marty Koloch). Zachęcamy do ubrania się w kolory flagi Hiszpanii

Flag of Spain Under Franco 1936 1938

Vigo