BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019

Dzień z Instytutem Języka Angielskiego

Janusz Siwiorek .

Dnia 6 lutego 2019 roku Uczniowie trzecich klas dwujęzycznych Naszej szkoły wzięli udział w wykładach i warsztatach w ramach Dnia z Instytutem Języka Angielskiego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.
Wykłady: Do British singers sing with an American accent?  –  dr hab. Bożena Cetnarowska, Jak zostać celebrytą/celebrytką w świecie muzyki? Językoznawstwo korpusowe na tropie hitów muzycznych – prof. dr hab. Andrzej Łyda, Translating for the reader. Selected issues in translation practice – dr hab. Krystyna Warchał.
Warsztaty: Warsztaty z tłumaczenia konferencyjnego – dr hab. Ewa Gumul, Can you learn a second language? Language aptitude assessment – dr Iwona Dronia, Regional and social dialects: Linguistic variation in American English – dr Adam Pluszczyk, Selected aspects of humour in business – mgr Amadeusz Skuła.