Dzień Świętego Patryka

Anna Bargieł .

dzien patryka 18 1          dzien patryka 18 2

Hucznie obchodzony w wielu miastach świata 17 marca Dzień Św. Patryka – Patrona Irlandii (ang. Saint Patrick’s Day, irl. Lá Fhéile Pádraig) za sprawą klasy IIb zawitał też do naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie Zamoyskiego mogli słuchać w trakcie każdej przerwy muzyki irlandzkich wykonawców, a w trakcie długiej przerwy – muzyki folkowej. Szkoła była też udekorowana czterolistnymi koniczynami i zielonymi balonami. Dwie szczęśliwe osoby, które znalazły pięciolistną koniczynę - Patrycja Trząska oraz Alicja Witkoś z klasy IIIb – zyskały możliwość zgłoszenia tzw. „dnia osobistego”. Ponadto, każdy uczeń, który miał na sobie ubranie w kolorze zielonym był zwolniony z odpowiedzi. Na szóstej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie dostali słodki upominek w postaci czekoladowej monety.

dzien patryka 18 3         dzien patryka 18 4