Zajęcia z mikroskopii elektronowej

Małgorzata Adamska .

Dnia 12.12.2017 roku uczniowie klas drugich z rozszerzoną biologią uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska w Laboratorium Mikroskopii Skaningowej. Zajęcia prowadziła Pani dr Jagna Karcz, która przybliżyła nam zastosowania współczesnej mikroskopii i techniki mikroskopowania. Pod okiem Pani dr Jagny Karcz zrobiliśmy preparaty z kryształków kwarcu, nasion wiesiołka, piasku, piór ptasich, łupiny nasiennej wiesiołka, powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej skorupki jajka, uszkodzonej igły świerka i zarodniki widłaka. Wykonaliśmy zdjęcia naszych preparatów ze skaningowego mikroskopu elektronowego Hitachi SU 8010. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie.