BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Projekt Global Citizen School

Od kilku lat nasze liceum gości studentów zza granicy, współpracujących z międzynarodową organizacją AISEC. Najpiew w ramach projektu Enter Your Future, potem Global Citizen School a obecnie World Talks uczniowie naszej szkoły mają możliwość poznawania nowych kultur i nawiązywania międzynarodowych kontaktów i przyjaźni.

Global Citizen to międzynarodowy program wolontariatów zagranicznych dla studentów zainteresowanych rozwojem osobistym, odkrywaniem nowych miejsc i dzieleniem się swoją kulturą. Projekty w ramach programu są oparte na edukacji kulturowej, językowej, rozwijaniu przedsiębiorczości, umiejętności oraz edukacji dotyczącej wzrostu świadomości na temat problemów globalnych. Studenci prowadzą zajęcia w języku angielskim dla wszystkich uczniów szkoły. Udział w projekcie daje uczniom  możiwość przełamywania swoich słabości w posługiwaniu się j.angielskim i zdobywaniu nowych umiejętności. To również doskonała szansa na rozwój osobisty i  na zmianę siebie. Nie zapominajmy jednak, że przede wszystkim to niezapomniana przygoda i świetna zabawa.