BANER3

Global Citizen School

Za nami kolejna odsłona projektu organizowanego przez AISEC Katowice (działającego przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach), który w te edycji nosił nazwę NEXT STEP. Między 12 a 16 września 2016 w naszym liceum, w ramach projektu, odbyły się zajęcia dla klas II i III. W ramach tego przedsięwzięcia, nasze liceum gościło studenta z Maroko- Simo ( FEKKAK-LOUHAIL MOHAMMED), który organizował zajęcia w języku angielskim, opowiadając o swoim kraju, języku i kulturze. Jego warsztaty przybliżyły nam codzienne życie w jego kraju. Dzięki tym spotkaniom uczniowie mieli okazję poznać elementy języka arabskiego i dowiedzieć się o obyczajach i tradycjach panujących w tamtym kraju. Współpraca z AISEC Katowice to projekty, który od lat pozwala uczniom rozwijać się językowo i nawiązywać międzynarodowe znajomości i przyjaźni.