Global Citizen School

Za nami kolejna odsłona projektu organizowanego przez AISEC Katowice (działającego przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach), który w te edycji nosił nazwę NEXT STEP. Między 12 a 16 września 2016 w naszym liceum, w ramach projektu, odbyły się zajęcia dla klas II i III. W ramach tego przedsięwzięcia, nasze liceum gościło studenta z Maroko- Simo ( FEKKAK-LOUHAIL MOHAMMED), który organizował zajęcia w języku angielskim, opowiadając o swoim kraju, języku i kulturze. Jego warsztaty przybliżyły nam codzienne życie w jego kraju. Dzięki tym spotkaniom uczniowie mieli okazję poznać elementy języka arabskiego i dowiedzieć się o obyczajach i tradycjach panujących w tamtym kraju. Współpraca z AISEC Katowice to projekty, który od lat pozwala uczniom rozwijać się językowo i nawiązywać międzynarodowe znajomości i przyjaźni.

Global Citizen Schools

Między 12 a 16 września w naszym liceum w ramach projektu Global Citizen School odbyły się zajęcia dla klas II i III. W ramach tego przedsięwzięcia, nasze liceum gościło studenta zza granicy, który organizował zajęcia w języku angielskim, opowiadając o swoim kraju, języku i kulturze. W tym roku był to student z Maroka, który przybliżył nam jak wygląda jego życie na co dzień. Dzięki tym warsztatom uczniowie mieli okazję poznać elementy języka arabskiego i dowiedzieć się o obyczajach i tradycjach panujących w tamtym kraju. Global Citizen School to projekt, który od lat pozwala uczniom rozwijać się językowo i nawiązywać międzynarodowe znajomości i przyjaźni.

Projekt Global Citizen School

Od kilku lat nasze liceum gości studentów zza granicy, współpracujących z międzynarodową organizacją AISEC. Najpiew w ramach projektu Enter Your Future, potem Global Citizen School a obecnie World Talks uczniowie naszej szkoły mają możliwość poznawania nowych kultur i nawiązywania międzynarodowych kontaktów i przyjaźni.

Global Citizen to międzynarodowy program wolontariatów zagranicznych dla studentów zainteresowanych rozwojem osobistym, odkrywaniem nowych miejsc i dzieleniem się swoją kulturą. Projekty w ramach programu są oparte na edukacji kulturowej, językowej, rozwijaniu przedsiębiorczości, umiejętności oraz edukacji dotyczącej wzrostu świadomości na temat problemów globalnych. Studenci prowadzą zajęcia w języku angielskim dla wszystkich uczniów szkoły. Udział w projekcie daje uczniom  możiwość przełamywania swoich słabości w posługiwaniu się j.angielskim i zdobywaniu nowych umiejętności. To również doskonała szansa na rozwój osobisty i  na zmianę siebie. Nie zapominajmy jednak, że przede wszystkim to niezapomniana przygoda i świetna zabawa.