BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

II Edycja Parlamentu Młodzieży

W dniach 22 i 25 maja nasze Liceum, z inicjatywy Pani Eweliny Bałdygi, wraz z  Biurem ds. Współpracy z Zagranicą przy Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej oraz Wyższą Szkoła Biznesu zorganizowało II Edycję Parlamentu Młodzieżowego. Obrady dotyczyły zagadnienia: „Młodzi ludzie świadomi globalnych szans i zagrożeń we współczesnym świecie”. W dwudniowych zajęciach uczestniczyła młodzież z niemal wszystkich dąbrowskich gimnazjów. Tegoroczna edycja parlamentu rozpoczęła się wykładem na temat globalizacji, wygłoszonym przez panią prof. Barbarę Piontek z WSB. Następnie gimnazjaliści wcielili się w rolę posłów, pracując w poszczególnych komisjach przygotowujących projekty ustaw.

Drugiego dnia obrady, otworzone przez Prezydenta Miasta Pana Zbigniewa Podrazę, przeniosły się do Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej gdzie młodzi politycy wygłaszali swoje mowy, zadawali pytania, toczyli emocjonujące dyskusje i głosowali nad projektami swoich ustaw.

Ostatnim akcentem tegorocznej Edycji Parlamentu Młodzieżowego będzie czerwcowy wyjazd, na zaproszenie Pana Senatora Zbigniewa Meresa, do Warszawy w celu zwiedzenia Sejmu i Senatu RP.