BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Obrady Sejmu Młodzieży

flaga pl ueW dniach 28-29 kwietnia 2014r. odbędzie się I Sesja Sejmu Młodzieży w Dąbrowie Górniczej, zwołana z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej dotycząca wykorzystania środków unijnych w naszym mieście. Debata odbędzie się dwuetapowo: pierwszego dnia w budynku V LO, gdzie uczniowie będą pracować w komisjach sejmowych, drugiego dnia w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej młodzież przedstawi projekty ustaw, które poddane będą głosowaniom.

Celem obrad jest aktywizowanie młodzieży w zakresie działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz zainteresowanie sprawami miasta i regionu.

Udział w obradach wezmą uczniowie dąbrowskich gimnazjów: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum Katolickiego oraz Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi.

Organizatorem obrad Sejmu Młodzieży jest V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.