BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Parlament Młodzieżowy po raz piąty

W dniach 24 i 27 kwietnia nasze Liceum wraz z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej zorganizowało V Edycję Parlamentu Młodzieży. Tym razem dąbrowscy gimnazjaliści pochylili się nad tematem Młodzi wobec wyzwań społeczno-ekonomicznych współczesnego świata. Tradycyjnie obrady odbywały się dwuetapowo: 24 kwietnia w budynku V LO, gdzie uczniowie pracowali w komisjach sejmowych i 27 kwietnia w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, gdzie młodzież przedstawiła projekty wypracowanych ustaw. Spotkanie w Urzędzie Miejskim otworzył Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Promocji i Komunikacji Społecznej Pan Wojciech Czyżewski. Tytuł Najlepszego Mówcy tegorocznych obrad, otrzymał Maksymilian Wiśniewski z Gimnazjum nr 4 (SP 8).