Młodzi Jałmużnicy 2017

Natalia Stępień .

caritas 17

Dnia 9 października, grupa licealistów z klasy Id wzięła udział w inauguracji projektu Młodzi Jałmużnicy Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Celem spotkania było podziękowanie wszystkim uczniom zrzeszonym w szkolnych kołach Caritas i klubach wolontariusza za dotychczasową pracę, a także zachęcenie młodzieży do dalszej pomocy innym poprzez przygotowanie i zrealizowanie autorskich projektów charytatywnych. Dodatkowymi atrakcjami tego dnia były projekcja filmu Chata oraz spotkanie ze znanym muzykiem Dariuszem Maleo Malejonkiem. Warto dodać, iż młodzież naszej szkoły bierze udział w tym projekcie od samego początku jego istnienia, czyli od roku 2011. Uczestnicy programu uczestniczą w cyklu szkoleń i warsztatów z zakresu psychologii, komunikacji oraz organizacji czasu wolnego.