Google Classroom

W klasie Ic wykorzystywana jest w pracy z uczniami platforma współpracy online Google Classroom. Jest to darmowa aplikacja w ramach pakietu G Suite czyli zintegrowanych narzędzi od Google: poczta, dokumenty, arkusze, formularze, prezentacje, kalendarze, witryny, nielimitowany dysk. Classroom łączy wszystkie wymienione powyżej narzędzia i pozwala całkowicie odmienić sposób współpracy między uczniami, a nauczycielami. Można m. in. odejść od “kserówek” i przenieść szkolne działania online. Zmienia też sposób myślenia – nauczyciele mogą działać wraz z uczniami w cyfrowym świecie jako sieć społecznościowa, na bieżąco komentować, dzielić się informacjami, linkami, udostępniać materiały. Jest to narzędzie ułatwiające nie tylko pracę indywidualną – uczniowie nie muszą czekać na polecenia i jeszcze przed wejściem do klasy mogą w aplikacji zobaczyć instrukcje i zadania, które będzie trzeba wykonać, ale także grupową - wykorzystanie pakietu biurowego Google’a, który jest dostępny w chmurze pozwala na wspólną pracę uczniów i udostępnianie efektów swojej pracy nauczycielowi i innym uczniom. Informacja o zadaniu domowym, nadchodzącym sprawdzianie czy oczekującym projekcie jest ponadto cały czas widoczna w dostępnym kalendarzu.
Uczniowie mogą śledzić zadawane prace i wystarczy, że “klikną” w jedno z nich, aby zacząć nad nimi pracować. Nauczyciele od razu widzą, kto wykonał zadanie, mogą bezpośrednio przekazywać swoje komentarze w czasie rzeczywistym oraz wystawiać oceny.
Dzięki aplikacji mobilnej na Androida uczniowie i nauczyciele mogą przeglądać zajęcia i komunikować się ze sobą w czasie rzeczywistym, mogą otwierać zadane prace i wykonywać je w telefonie lub na tablecie.

google classroom