BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019

Nasi uczniowie zwycięzcami Fabryki Kreatywnego Biznesu

Oktawian Gajewicz (1b), Wiktoria Bierońska (1b), Zuzanna Musiał (1a) zajęli pierwsze miejsce w trzeciej edycji konkursu "Fabryka Kreatywnego Biznesu"

Finał już za nami! Młodzi przedsiębiorcy przez pół roku pracowali nad autorskimi pomysłami na biznes, który miałyby szansę zaistnieć na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie zdobywali potrzebną do założenia własnej firmy wiedzę na warsztatach prowadzonych przez dąbrowskich przedsiębiorców. W trakcie zajęć, grupy z poszczególnych szkół zdobywały punkty, które później mogły wymienić na nagrody. Nasze grupy zdobyły największą ilość punktów spośród wszytskich szkół, a jedna z nich wygrała również wielki finał.

Fabryka Pełna Życia - warsztaty Civitas w Wiśle

W dniach 6, 7, 8 czerwca 2018 grupa uczennic naszego Liceum brała udział w międzyszkolnym wyjeździe szkoleniowym do Wisły w ramach realizacji projektu "Fabryka Pełna Życia - rewitalizacja śródmieścia Dąbrowy Górniczej". Wyjazd był formą nagrody na najlepszy projekt rewitalizacyjny dla Fabryki Pełnej Życia. W czasie trzydniowego wyjazdu nie zabrakło zajęć integracyjnych, zajęć rekreacyjnych, gry terenowej oraz mnóstwa dobrej zabawy.

Gra terenowa w Fabryce Pełnej Życia

Stowarzyszenie Civitas .

Uczniowie Zamoyskiego biorący udział w warsztatach dotyczących procesu rewitalizacji naszego miasta mogli sprawdzić nabytą wiedzę i umiejętności w grze terenowej. Nie tylko wcielili się w role dziennikarzy przeprowadzając profesjonalną konferencję prasową, ale również rozwiązali szereg zadań ukrytych w przestrzeni Fabryki Pełnej Życia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy!

Podsumowanie spacerów badawczych w ramach programu rewitalizacji

Alicja Kowalska .

Dziś w Centrum Aktywności Obywatelskiej odbyło się podsumowanie 10 spacerów badawczych po Dąbrowie Górniczej, które Stowarzyszenie Civitas przeprowadziło w minionym roku, także z udziałem uczniów Zamoyskiego. Choć atmosfera uroczysta, bo już trochę świąteczna, to spotkanie bardzo merytoryczne. Uczestnicy spacerów, którzy niemalże w komplecie przybyli na spotkanie, mieli okazję usłyszeć i zobaczyć jak wyglądają plany związane z przebudową śródmieścia, poznać ciekawe zmiany szykujące się już całkiem niedługo w Parku Hallera, a przede wszystkim sprawdzić, czy i w jaki sposób zgromadzony ze spacerów badawczych materiał został wykorzystany podczas trwającego procesu rewitalizacji.

Rewitalizacja krok pierwszy. Warsztaty Civitas

Alicja Kowalska .

11 grudnia z udziałem klasy 1b odbyły się warsztaty dotyczące rewitalizacji naszego miasta. Tym razem podczas zajęć młodzież nabywała kompetencje społeczne niezbędne do tego by być w przyszłości aktywnymi uczestnikami zmiany jakie zachodzą w Dąbrowie Górniczej. Jak zwykle było dużo ćwiczeń z zakresu komunikacji, bo dogadywanie się z ludźmi o różnych poglądach to czasem trudna sztuka, może pomoc uniknięcia wielu kryzysowych.