BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Choroby nerek. Chiny i Korea Północna

Małgorzata Adamska .

Dnia 19.11.2018 roku w ramach Akademii Wiedzy mieliśmy przyjemność gościć
Pana prof. Rajmunda Michalskiego z Polskiej Akademii Nauk w Zabrzu, który tym razem przyjechał do nas spotkanie wraz córką z Panią Agnieszką Michalską. Dzięki temu mogliśmy oprócz bardzo istotnych dla nas informacji dotyczących dbałości o nasze zdrowie, przenieść się w odmienną dla nas kulturę wschodu.

Pan Profesor zapoznał nas z problemami ludzi z chorobami nerek, znaczeniem dializy
i transplantacji, jak również znaczeniem badań wcześnie wykrywających podstępną chorobę nerek. Poznaliśmy cele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych w Krakowie. https://pl-pl.facebook.com/OSOD.INFO/

W drugiej części spotkania prowadzonej przez Panią Agnieszkę Michalską mogliśmy się zapoznać się z kulturą Chin i Korei Północnej. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek z życia chińczyków i korańczyków, którzy żyją w świecie tak odmiennym od naszego.