Akademia Młodych Liderów Przedsiębiorczości

Projekt realizowany przy wsparciu Ministerstwa Pracy i polityki społecznej przez  WSB w Dąbrowie Górniczej. Ma na celu kompleksowe promowanie przedsiębiorczości społecznej wśród młodzieży ponadgimnazjalnej województwa śląskiego. W projekcie  weźmie udział tylko 10 szkół ponadgimnazjalnych. W ramach przedsięwzięcia prowadzone będą min. innowacyjne warsztaty dla uczniów i nauczycieli, konkurs Młodych Liderów Przedsiębiorczości, wizyty studyjne w firmach, wizyty w Inkubatorach Przedsiębiorczości i Akceleratorach Biznesu, mentoring biznesowy oraz kongres Młodych Liderów Przedsiębiorczości. Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania zagadnieniami z zakresu przedsiębiorczości (w obszarach ekonomii, tworzenia biznesplanów, przedsiębiorczości społecznej). Dodatkową atrakcją są wizyty studyjne, które pozwolą uczniom poznać w praktyce zasady funkcjonowania firm z interesujących ich branż. Najaktywniejsi uczestnicy projektu wezmą udział w panelu dyskusyjnym z uznanymi przedsiębiorcami.