BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Wymiana polsko-belgijska

Admin .

Dnia 3 marca 2018 roku stawiliśmy się na lotnisku w Pyrzowicach. Lot odbył się w godzinach porannych, około 6 wylądowaliśmy w Dortmundzie, by następnie dojechać do Mol autokarem. Rodziny przyjęły nas bardzo ciepło, Belgowie przygotowali również skromny poczęstunek w szkole.

Następnego dnia zostaliśmy zabrani na 2 godzinny spacer po Mol, podczas którego mogliśmy podziwiać piękno przyrody otaczającej miasteczko. Gdy zgłodnieliśmy, przyjaciele z Belgii zabrali nas na późny lunch. Wieczór spędziliśmy z rodzinami.

Po kolejnej nocy udaliśmy się do szkoły jak zwyczajni uczniowie. Pokazano nam jak odbywają się lekcje, poznaliśmy nowych ludzi i oprowadzono nas po ogromnym budynku. Jednak ten dzień wydaje się być przyćmiony wydarzeniami z dnia następnego. Pojechaliśmy całą grupą do Brukseli- stolicy Europy. Zwiedzaliśmy to piękne miasto niemal cały dzień i wróciliśmy dopiero na wieczór. Zostało nam tylko iść spać, bo kolejnego poranka znów zabrano nas do szkoły. Odbyły się tam zajęcia sportowe. Później zamówiliśmy belgijskie frytki, które zjedliśmy razem. Kolejnym punktem programu była Gandawa. Obejrzeliśmy zamek Gravensteen i jedliśmy pyszności na Holy Food Market. Ostatniego dnia pokazano nam wielką kuchnię w szkole, gdzie normalnie odbywają się zajęcia kulinarne. Podzieleni na grupy przygotowywaliśmy różne dania. Wieczorem odbyło się oficjalne pożegnanie z Belgami. Mało kto spał ostatniej nocy, ponieważ na lotnisko musieliśmy jechać już około 4 rano. Na parkingu przed szkołą miały miejsce ostatnie uściski i pozdrowienia. Lot z Dortmundu odbył się o 7 rano, a z Pyrzowic rodzice odebrali nas 2 godziny później.

Cała wycieczka, oprócz pokazania namiastki pięknego kraju, pozwoliła wykształcić pewne umiejętności, zaczęliśmy pewniej używać języka i poznaliśmy grupę bardzo pozytywnych ludzi. Oby więcej takich wymian!