BANER3
Drukuj

Czytamy w Orient Expressie

Aniela Ślipek.

Kryminał to obecnie topowy gatunek literacki. Nie jest on jednak wymysłem naszych czasów. Do klasyki należą książki Arthura Conana Doyle’a, Agathy Christie, Gilberta Chestertona czy Raymonda Chandlera. Niestety, choć zasłużeni dla literatury, często są to już twórcy zapomniani lub mało znani. Chcąc przybliżyć młodzieży teksty Agathy Christie i postacie stworzonych przez nią detektywów Herkulesa Poirota i panny Marple, biblioteka zorganizowała na przełomie grudnia 2016 i stycznia 2017 akcję „Czytamy w Orient Expressie” promującą twórczość brytyjskiej pisarki. W stylowej scenerii czytelni zamienionej na wagon ekskluzywnego Orient Expressu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość czytać i słuchać czytanych na głos, w języku polskim i angielskim, fragmentów takich powieści jak: „Morderstwo w Orient Expressie” (ang. „Murder on the Orient Express”), „I nie było już nikogo” (ang. „And Then There Were None”), „Noc w bibliotece” (ang. „The Body in the Library”), „Zabójstwo Rogera Ackroyda” (ang. „The Murder of Roger Ackroyd”), (…).

           To już druga odsłona, organizowanej przez bibliotekę akcji, której celem nadrzędnym jest promowanie czytelnictwa i integracja społeczności szkolnej. Miło nam poinformowąc, że w tegorocznym projekcjie wzięło udział ponad 120 uczniów. Wychodząc naprzeciw zgłaszanym przez nich propozycjom, już dziś zapraszamy na kolejną edycję naszych spotkań z literaturą.