BANER3
Drukuj

XX Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Aniela Ślipek.

Czytanie nie jest modą ani formą towarzyskiej nobilitacji. Czytanie jest przeżywaniem życia wielokrotnie. Jest wzbogacaniem naszych doświadczeń na bazie literackiej fikcji. Chwała bohaterom – w tym przypadku autorom dzieł, przenoszących nas do innego wymiaru. Czytając ich książki każdy z nas tworzy sobie w głowie obraz tych niezwykłych ludzi. Teraz, odwiedzając Targi, mieliśmy szansę skonfrontować wyobrażenia z rzeczywistością. 27 października 2016 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa na XX Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W wycieczce wzięło udział 50 uczniów z klas I - III. W pierwszej części programu wycieczki uczniowie wzięli udział w XX Międzynarodowych Targach Książki EXPO Kraków. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą wydawniczą prezentowaną na ponad 700 stoiskach wydawnictw krajowych i zagranicznych oraz wziąć udział w wymienionych w programie targów imprezach towarzyszących. Następnie młodzież zrealizowała drugą cześć programu wycieczki – wizytę w Galerii Malarstwa XIX w Sukiennicach na Starym Mieście w Krakowie, którą zwiedzała wraz z  przewodnikami. Po zwiedzeniu Galerii, również  w towarzystwie przewodników,  uczniowie udali się na spacer po Starym Mieście.